UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада відхилила закон про проходження студентами-медиками обов'язкової військової підготовки

Депутати підтримали рекомендації президента.

Депутати Верховної Ради відхилили закон "Про внесення змін до ст. 11 закону "Про військовий обов'язок і військову службу" №2210.

Президент Петро Порошенко рекомендував парламенту відхилити законопроект, що зобов'язує студентів-медиків проходити підготовку офіцерів запасу медичної служби.

Сьогодні на голосування винесли відповідну пропозицію. 102 депутати із 315 підтримали це рішення. Потім на голосування поставили пропозицію подолати вето президента, однак "за" проголосували тільки 85 парламентаріїв із зареєстрованих 311. Закон був відхилений.

У своїх пропозиціях Порошенко зазначив, що закон передбачає обов'язкове проходження військової підготовки офіцерів запасу медслужби всіх студентів медичних і фармацевтичних ВУЗів, які придатні до військової служби за станом здоров'я та морально-діловими якостями.

У зазначених закладах навчається близько 65 тисяч студентів. Щороку випуск лікарів становить 12 тисяч осіб, тоді як у медичних підрозділах Міноборони та ЗС України існує близько 2800 посад військових лікарів, а наявний мобілізаційний ресурс офіцерів запасу медичних спеціальностей становить близько 60 тисяч чоловік.

Президент відзначає, що введення обов'язкової підготовки для студентів-медиків призведе до випуску офіцерів запасу з перевищенням існуючої потреби майже у 20 разів.

Також у зауваженнях йдеться, що згідно з інформацією Кабміну, реалізація закону потребуватиме додаткових витрат державного бюджету для утворення та забезпечення діяльності відповідних кафедр військової підготовки.

За розрахунками Міноборони, додаткові витрати складуть в 2017 році - близько 140 млн грн, в 2018 - близько 280 млн грн, а в 2019-му і наступних роках - 420 млн грн.

Раніше провідний аналітик аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний у своїй статті для DT.UA писав про те, що пороговому балу ЗНО для студентів-медиків є альтернатива. Необхідно скоротити кількість бюджетних місць у медвузах і подбати про те, щоб кращі абітурієнти вибрали найкращі університети, зазначив автор.