UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада ухвалила закон щодо кредитування доступного житла для українців

Відповідний закон підтримали понад 270 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила закон №5398 “Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом”. Документ у другому читанні підтримали 277 народних депутатів.

“Метою розроблення законопроєкту є створення законодавчого підґрунтя приєднання Державної іпотечної установи до ПрАТ “Укрфінжитло” та необхідних умов для належної реалізації ініційованої президентом України В. Зеленським програми “Доступна іпотека”, забезпечення функціонування ринку іпотечного кредитування і впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом”, - йдеться у пояснювальній записці. 

Згідно із законом, Мінфін має випустити облігації внутрішньої державної позики з подальшим придбанням у державну власність в обмін на такі ж облігації акцій податкової емісії ПрАТ "Укрфінжитло".

Крім того, передбачено збільшення на 20 млрд грн планового показника державних внутрішніх запозичень. 

Водночас після розгляду у другому читанні, закон передбачає видатки на закупівлю нових трамваїв для Дніпра та Кривого рогу. На це планується витратити 1,2 млрд грн. Також передбачено  виділити за рішенням уряду 100 млн грн на розвиток інфраструктури, зокрема й на купівлю комунальної техніки.

Читайте також: Іпотека під 7% - Банки нараховують додаткові виплати

Нагадаємо, взимку Кабінет міністрів затвердив постанову щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів. Відповідна постанова передбачає, що Фонд розвитку підприємництва здійснює компенсацію відсоткової ставки до рівня 7% річних по іпотечних кредитах, наданих позичальникам на придбання житла, для здешевлення їх вартості. Компенсацію відсотків Фонд надає позичальникам, які отримали іпотеку в національній валюті в уповноваженому банку.

У своїй статті для ZN.UA Олег Синельников пише про те, що при великій потребі в житлі навіть розпочата державою компенсація кредитів не рятує ситуацію. Про те з якими перепонами зіткнуться більшість громадян, які потребують житла читайте у статті “Під фанфари”.