Верховна Рада ухвалила закон № 4303 “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”. Документ в цілому підтримали 262 народні депутати.
Документ закладає основу для запровадження в Україні спеціального правового режиму Дія.City та визначає його загальні засади. Передбачається, що спеціальний правовий режим Дія.City, має створити в Україні IT-хаб. Спецрежим вводить спеціальну модель оподаткування, гнучкі умови працевлаштування та окремий порядок взаємодії з держорганами.
Згідно з документом засади функціонування спеціального режиму є такими:
- добровільний вступ;
- свобода діяльності;
- невтручання держави;
- презумпція правомірності діяльності резидентів;
- стабільність (режим запроваджується мінімум на 25 років);
- екстериторіальність — режим діятиме в будь-якому куточку країни.
Водночас ці засади поширюються не лише на резидентів Дія.City, а й на всі ІТ-компанії.
Згідно із законом, оподаткування в Дія.City буде таким:
- ПДФО - 5%;
- мінімальна ставка ЄСВ для співробітників компаній-резидентів - 22% від зарплати;
- військовий збір - 1,5%;
- податок на прибуток - 18%;
- податок на виведений капітал - 9%.
Нагадаємо, 13 липня, під стінами Верховної Ради зібралося близько півсотні ІТ-шників, які виступають проти законопроєкту про Дія.City № 4303-д. Така ж акція відбулася біля Харківської ОДА. Активісти стверджують, що проєкт закону недопрацьований, спрямований на великих гравців ІТ-індустрії і наділить Міністерство цифровий трансформації необмеженою владою.
Юлія Самаєва розбиралася чому представники IT-сфери проти “Дія.City”: невже не хочуть розвитку? Або не хочуть захисту від “масок-шоу”? А може просто не хочуть платити податки? Читайте в тексті “Рядові IT-шники не поспішають в "ДіяCity”.