Верховна Рада ухвалила у першому читанні проєкт закону №5323 «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики». Документ підтримали 247 депутатів.
«Реалізація Закону матиме вплив на розвиток регіонів. Оскільки проектом Закону передбачено комплексне удосконалення механізмів реалізації державної регіональної політики, імплементація положень проекту Закону потребуватиме ефективної взаємодії усіх суб’єктів державної регіональної політики», - йдеться у пояснювальній записці.
Документ визначає єдину систему документів стратегічного планування регіонального розвитку. Також пропонується посилити зв’язок між Державною стратегією регіонального розвитку, регіональними стратегіями розвитку та документами стратегічного планування розвитку територіальних громад. Проєкт закону має вдосконалити структури плану реалізації держстратегії регіонального розвитку та регіональних стратегій розвитку.
Крім того, в документі йдеться про посилення координуючої ролі Міністерства розвитку громад та територій з питань реалізації регіональної політики. Зокрема, пропонується уточнити та розширити повноваження відомства в питаннях стратегічного планування регіонального розвитку. Також йдеться про координацію діяльності центральних органів виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики.
Законопроєкт пропонує запровадити положення щодо обов’язкового розроблення сільськими, селищними, міськими радами стратегій розвитку територіальних громад або стратегічних планів розвитку територіальних.
Крім того, проєкт закону передбачає посилення інституційної підтримки регіонального розвитку:
- дозволити агенціям регіонального розвитку права надавати платні послуги;
- розширити перелік засновників таких агенцій за рахунок міських, селищних, сільських рад.
Також проєкт закону конкретизує механізм та порядку моніторингу та оцінювання реалізації державної регіональної політики.
Які типи територій є в Україні? Чому вони не однаково розвиваються? Як зробити, щоб сильні підтягували слабших, але останні не паразитували за рахунок сильних? При чому тут децентралізація і що має робити держава, щоб реалізувати нову стратегію регіонального розвитку? Відповіді на ці питання шукайте в матеріалі Анатолія Ткачука «Україну «поділять» на зони!? Та ну!».