UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада сьогодні розгляне одинадцять законопроєків про ринок землі

Законопроєкт спричинив широкий резонанс у суспільстві та політикумі.

Верховна Рада у середу, 13 листопада, розгляне законопроекти про ринок землі. Згідно з порядком денним парламенту саме з нього та з 10 альтернативних документів народні обранці розпочнуть свій робочий день.

Президентський законопроєкт, який передбачає відкриття земельного ринку наступного року, представлятиме міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов. Попри запевнення президента Зеленського, що для іноземців ринок землі відкриють лише за результатми загальнонаціонального референдуму, в запропонованому до першого читання законопроєкті закладається перехідний період до 1 січня 2024 року – дата, до якої юрособи з бенефіціарами-іноземцями купувати землю не зможуть.

Також парламент сьогодні голосуватиме у першому читанні за законопроект про внесення змін до Земельного кодексу та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, а також у другому читанні за законопроект про внесення зміни до закону "Про використання земель оборони" щодо підвищення ефективності використання виділених земельних ділянок.

У порядку денному на сьогодні у першому читання внесення змін до закону "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації, та зміни до законодавства щодо оптимізації кримінальної відповідальності суддів за постановлення завідомо неправосудного судового рішення.

В сесійній залі депутати працюватимуть до обіду, а дарі перейдуть до роботи в профільних комітетах.

Читайте також: У МЕРТ озвучили вартість гектара землі після зняття мораторію

Нагадаємо, що напередодні президент Володимир Зеленський запевнив, що землю в Україні зможуть купувати лише українські громадяни. Іноземці зможуть купувати земельні ділянки лише у випадку, якщо про це українці проголосують на всеукраїнському референдумі.

Зазначимо, що за даними соціологічних досліджень більше половини населення України підтримують запровадження ринку землі в країні, однак 69% проти надання дозволу іноземцям купувати землю коли-небудь. Однак згідно з планами Кабміну, у першу чергу право на купівлю землі отримають українці, а для іноземців ринок відкриють через 4 роки.

Детальніше про реформу ринку землі читайте в статті "Земельна реформа чи вибоїстий шлях в далеке минуле" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".