UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада схвалила пропозиції Зеленського до закону щодо захисту викривачів корупції

Серед іншого, документ передбачає створення єдиного державного порталу повідомлень про корупцію.

Верховна Рада схвалила пропозиції президента до закону про упорядкування окремих питань захисту викривачів корупції. За документ №3450 проголосував 281 народний депутат.

Зокрема, документ передбачає створення єдиного державного порталу повідомлень про корупцію. Водночас у законі визначили, що канали повідомлення про корупцію можуть створювати лише органи, які мають повноваження на складання адмінпротоколів чи можуть розслідувати корупційні злочини.

Крім того, тепер у законі про викривачів корупції передбачена відповідальність за незаконне використання їх персональних даних. Також пропозиції президента передбачають, що від викривачів не вимагатимуть пояснень, звідки вони взяли дані про корупцію.

Також у новій редакції закон про викривачів корупції закріпляє їх право на безоплатну правову допомогу, конфіденційність та анонімність повідомлень, винагороду у визначених законом випадках, а також на отримання психологічної допомоги. Щоправда, тепер законодавці відмовилися від норми про те, що винагороду викривачам мають виплачувати після стягнення збитків в дохід держави.

Читайте також: «Викривачі - не стукачі» - глава НАЗК Новіков прокоментував скандальні поправки Власенко

Нагадаємо, 5 лютого 2021 року парламентарії 254 голосами прийняли в цілому законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування окремих питань захисту викривачів, № 4450).

Законопроект, зокрема, передбачає, що винагорода викривача становитиме 10 відсотків від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину (після прийняття обвинувального вироку суду і стягнення в дохід держави грошей, цінностей та іншого майна або грошової суми, яка відповідає вартості такого майна). При цьому розмір винагороди не може перевищувати трьох тисяч мінімальних заробітних плат, встановлених на час вчинення злочину.

Однак у березні Володимир Зеленський ветував відповідний закон.