Верховна Рада не скасувала рішення щодо прийняття закону №4535 "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост", передає "Інтерфакс-Україна". Тепер закон можуть направити на підпис президенту.
Всього в парламенті зареєстрували 12 проєктів постанов для скасування закону, більшість з яких було від "Батьківщини" і "Європейської солідарності".
Закон про розвиток інституту старост передбачає зміни в закон "Про місцеве самоврядування в Україні. Зокрема, він визначає поняття "Старостинський округ", уточнює статус старости.
Так, посаду старости має затверджувати відповідна сільська, селищна, міська рада. При цьому відповідно до закону, це питання не виноситься на загальне голосування виборцями. Кандидатури старости подаються для затвердження місцевої раді виключно за результатами громадського обговорення.
Кандидатуру старости можна вважати узгодженою з жителями відповідного старостинського округу, якщо після обговорення вона отримала таку підтримку в окрузі з населенням:
- до 1.5 тис. жителів - понад 20% голосів від загальної чисельності населення відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах;
- від 1,5 тис. до 10 тис. жителів - понад 17% голосів;
- від 10 тис. до 20 тис. жителів - понад 14% голосів;
- від 20 тис. до 30 тис. жителів - понад 10% голосів;
- понад 30 тис. - понад 7% голосів.
Якщо кандидатуру старости не підтримає сільська, селищна, або міська рада, того її не можна повторно виносити в даному окрузі протягом поточного скликання відповідної ради.
Також в законі йдеться про те, що старостинський округ формується в населених пунктах, в яких проживають мінімум 500 осіб.
Відповідно до закону, старосту стверджує сільська, селищна, міська рада на термін його повноважень за пропозицією сільського, селищного, міського голови за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю, проведеного в старостинського окрузі).
Верховна Рада прийняла закон про розвиток старост під час засідання 15 квітня. Тоді документ підтримали 239 народних депутатів.
Обирати чи призначати старост? Якими мають бути повноваження старост, і чи зможуть вони впливати на рішення ради громади, відстоювати інтереси жителів старостинського округу? Що про це думають у самих громадах? Читайте в матеріалі Олександри Дем’яненко "Який староста потрібен громаді?".