UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада провалила мораторій на перевірки ЗМІ під час виборів

Гройсман спробує скасувати перевірки в "ручному режимі".

У п'ятницю, 9 жовтня, Верховна Рада України не проголосувала за постанову про припинення проведення перевірок засобів масової інформації напередодні місцевих виборів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У сесійній залі не знайшлося достатньої кількості депутатів для прийняття постанови, яка рекомендує Державної фіскальної службі (ГФС) і Національній раді з питань телебачення і радіомовлення скасувати графіки перевірки ЗМІ у передвиборний період. Проект постанови також містив рекомендації Кабінету міністрів проконтролювати дотримання рекомендацій ГФС і Нацрадою.

Народний депутат, член фракції "Народного фронту" Вікторія Сюмар обурено прокоментувала результати голосування: "Депутати вчора не хотіли працювати після 18:00, перед цим вони вирішили три тижні не працювати. А сьогодні, в п'ятницю, багато з них взагалі не прийшли на засідання".

Після декількох безуспішних спроб прийняти постанову, голова Верховної Ради Володимир Гройсман пообіцяв, що він від імені парламенту офіційно звернеться до уряду, голів ГФС і Нацради з питань телебачення і радіомовлення з проханням не проводити перевірки мас-медіа під час виборчої кампанії. "Все те, що зафіксовано в постанові, буде позицією українського парламенту", − заявив спікер.

Гройсман додав, що якщо все-таки перевірки ЗМІ будуть проходити, то народні депутати проведуть засідання комітету з питань свободи слова та інформації в редакціях цих мас-медіа.

Присутній на засіданні парламенту голова Міністерства інформаційної політики Юрій Стець заявив, що він особисто внесе проект постанови про мораторій на перевірку ЗМІ на найближчому засіданні уряду.

Читайте також: Рада провалила закон про держслужбу

25 жовтня на території України за виключенням Криму і окремих районів Донбасу відбудуться місцеві вибори, завдяки яким сформується новий склад обласних, районних, міських і сільських рад, а також будуть обрані мери міст і сільські голови.

Зокрема, відбудуться вибори депутатів до 91 місцевої ради в Донецької області та 31 місцева ради в Луганській області.

Закон про місцеві вибори прийнятий 14 липня, передбачає зміну змішаної виборчої системи, яка функціонувала до цього.