UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада провалила голосування за закон про оборонні закупівлі

Законопроект відправили на повторне друге читання.

Верховна Рада не змогла ухвалити у другому читанні законопроект № 2398-д "Про оборонні закупівлі". За ухвалення документу проголосували 220 депутатів, при необхідних 226. Натомість документ відправили на повторне друге читання, за що проголосували 236 депутатів.

"Загалом, в доопрацьованому законопроекті розширено сферу застосування Закону "Про оборонні закупівлі" в частині розповсюдження його дії на закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для виконання завдань щодо відсічі збройної агресії та відвернення загроз державній безпеці, незалежності України, її територіальній цілісності і недоторканості, щодо боротьби з тероризмом, усунення обставин, що зумовлює необхідність введення надзвичайного стану", - йдеться у пояснювальній записці.

Згідно з пояснювальною запискою, документ передбачає посилення механізмів захисту інтересів національного виробника та національної економіки в цілому. Зокрема, в законопроекті йдеться про збільшення питомої вага при наданні цінової пропозиції критерію локалізації виробництва з 15 до 25 %. Крім того, вартість життєвого циклу продукції, що закуповується, у проекті закону винесли в окремий критерій, який дозволяє приймати рішення щодо обрання переможця на його підставі.

"Також передбачено можливість виключно для національних виробників збільшення гранично допустимого рівня рентабельності виконання контрактів при закупівлях без застосування конкурентних процедур. Змінено порядок використання офсету, а саме передбачено, що компенсаторні механізми можуть застосовуватись при будь-якій закупівлі за імпортом", - вказано у пояснювальній записці.

Законопроект також пропонує змінити порядок оскарження процедур закупівлі, які здійснюються під час воєнного стану. Окрім того, Антимонопольний комітет запропоновував передбачити судовий порядок оскарження відповідних процедур закупівель.

"Проект створює правові та економічні передумови для розвитку конкурентного середовища у сфері оборонних закупівель, підвищення якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення для потреб оборони, задовольняє основні вимоги законодавства Європейського Союзу на рівні основоположних засад та принципів закупівель", - йдеться у пояснювальній записці.

Читайте також: Урядовий тест на корупцію "Укроборонпрому"

Раніше Дмитро Кулеба, який на той момент обіймав посаду віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, заявив про те, що Україна хоче вийти на ринок оборонних закупівель НАТО. За його словами, допуск України до системи оборонних закупівель Північноатлантичного альянсу обговорювали під час засідання Комісії Україна-НАТО.