UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада прийняла за основу скандальний законопроєкт «Про медіа»

Документ потрібен для вступу України в ЄС, але певні його пропозиції «закручують гайки» медіа та відкривають вікно для російської пропаганди.

Верховна Рада у першому повторному читанні підтримала законопроєкт №2693-д «Про медіа». Як повідомляє «Детектор медіа» з посиланням на голову комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутатат «Слуги народу» Микиту Потураєва, за документ на засіданні 30 серпня проголосували 233 депутати.

Як уточнив депутат Ярослав Железняк, законопроєкт підтримали 179 депутатів від "Слуги народу", 6 – від "Батьківщини", 12 - "Платформа за життя і майбутнє", 7 – Партія "За майбутнє", 12 – "Довіра", 12 - "Відновлення" та 5 позафракційних. "Європейська солідарність" та "Голос" не голосували за документ.

Місяць тому, 27 липня 2022 року, депутати внесли доповнення до законопроєкту «Про медіа», а 23 серпня комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів підтримав за основу законопроєкт «Про медіа», доопрацьований в комітеті.

Тепер документ мають проголосувати у другому читанні. Водночас напередодні низка народних депутатів виступили із заявою до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука з закликом зняти документ із голосування.

Так, 34 депутати, серед яких представники п'яти фракцій та позафракційні, заявили про існування в оновленому проекті закону «небезпеки розмінування культурного кордону з Росією».

Також окремі положення законопроєкту «Про медіа» розкритикував громадянський рух «Відсіч». У заяві йдеться, що деякі норми запропонованого до ухвалення закону містять чимало послаблень для російськомовної медіаіндустрії.

Раніше законопроект зазнавав серйозної критики з боку Національної спілки журналістів України.

Законопроєкт «Про медіа» зареєстрували у Верховній Раді 27 грудня 2019 року. Водночас у травні 2020 року парламент відправив цей проєкт на повторне перше читання.

Законопроєкт має замінити кілька чинних медійних законів.. В ньому пропонується запровадити регуляцію онлайн-ЗМІ, діяльність блогерів та різних вебплатформ, як от Facebook.

Також документ передбачає розширення повноважень Нацради з питань телебачення та радіомовлення.

Ухвалення цього закону є однією з вимог для вступу України до ЄС.