UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада повернула норму про конфіскацію майна в корупціонерів, які пішли на угоду зі слідством

Ця норма була однією з умов Євросоюзу для надання Україні кількох мільйонів євро.

Верховна Рада повернула до законодавства норму про конфіскацію майна особи, звинуваченої в корупції, яка пішла на угоду зі слідством. Для цього парламент 276 голосами ухвалив в цілому законопроєкт №12243-1, повідомив народний депутат з фракції «Голос» Ярослав Железняк.

«Рада виправила свою ж помилку і проголосувала №12243-1 щодо повернення норми щодо конфіскації майна корупціонерів при угоді зі слідством», – написав Железняк.

Зазначимо, що спочатку ВРУ хотіла повернути норму за допомогою скандального законопроєкту №10242, який передбачав вісім років в’язниці за розміщення у вільному доступі конфіденційної інформації з публічних реєстрів. Норму про конфіскацію майна у корупціонерів, які пішли на угоду зі слідством, додали в законопроєкт про реєстри так само «по тихому», як раніше її вилучили з іншого закону.

Читайте також: Рада скасувала податкову соціальну пільгу для тих, кого позбавили державних нагород

Однак проти законопроєкту виступили Медіарух, медійні та правозахисні організації. Як результат – ВРУ відправила його на доопрацювання.

Скасували норму про конфіскацію майна в корупціонерів за допомогою ухвалення закону про позбавлення державних нагород колаборантів. Наявність цієї норми в законодавстві – це одна з вимог ЄС для надання Україні 4 млн євро. При чому Україна спочатку отримала вказані кошти, а потім депутати прибрали норму про конфіскацію майна. 

Нагадаємо, 29 жовтня Верховна Рада 263 голосами ухвалила в цілому законопроєкт №12039 про внесення змін до кримінального та кримінально-процесуального кодексів щодо умов угод про визнання винуватості у кримінальних провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень. Насамперед законопроєкт ввів нову статтю, яка дозволяє підозрюваним у корупції у випадку співпраці зі слідством через викриття співучасників та відшкодування шкоди призначати менший строк ув’язнення ніж вимагає чинне законодавство, на приклад 5 замість 8 років.