UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада підтримала за основу законопроєкт, який відкриває шлях до заборони УПЦ МП в Україні

В парламенті з січні відтягували його розгляд. 

Верховна Рада України на засіданні 18 жовтня прийняла в першому читанні законопроєкт № 8371 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», які пов’язані із Російською православною церквою. За відповідне рішення проголосували  267 депутатів.

Законопроєкт був зареєстрований Кабінетом міністрів у парламенті ще в січні 2023 року та передбачає заборону в Україні діяльності церков, керівництво яких знаходиться в державі, яка веде збройну агресію проти України. Фактично йдеться про  заборону діяльності Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), яка офіційно має статус автономії у складі Російської православної церкви.

Як повідомив депутат Ярослав Железняк, депутатські групи та фракції проголосували за ініціативу уряду таким чином:

Згідно з аргументами уряду, законопроєкт покликаний реалізувати на практиці рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» для «забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів».

Водночас, як повідомили депутати Верховної Ради у соцмережах, проти прийняття цього законопроєкту у парламенті активно виступали члени забороненої нині проросійської «Опозиційної платформи – За життя» Юрій Бойко, Євген Щевченко та Артем Дмитрук. Однак їх засвистали із вигуками «ганьба» та «геть московського попа».

Читайте також: СБУ викрила понад 60 кліриків УПЦ МП, які працювали на Росію, продавали зброю і дитячу порнографію

Зазначимо, що понад 40 % українців, опитаних Центром Разумкова на замовлення ZN.UA, не можуть пробачити УПЦ МП насамперед  проповідей «русского міра», зв’язків із російськими спецслужбами та підтримку впродовж восьми років, з 2014 року, російського наративу про буцімто «громадянську війну» в Україні, пише у своїй статті ZN.UA «Доля УПЦ МП: дорога від храму» Катерина Щоткіна.

Водночас про те, як Синод УПЦ МП пробував  врятувати себе від заборони діяльності в разі прийняття відповідного рішення українським парламентом ще в травні 2022 року читайте в матеріалі "Харківський синод. УПЦ МП (о)".