Верховна Рада ухвалила закон №5219 «Про критичну інфраструктуру». Документ у другому читанні підтримали 268 народних депутатів.
Закон передбачає створення органу, уповноваженого у сфері захисту критичної інфраструктури. Це має бути центральний орган виконавчої влади зі спецстатусом, який:
- забезпечує формування та реалізує держполітику у сфері захисту критичної інфраструктури;
- здійснює функціональне управління національною системою захисту критичної інфраструктури;
- забезпечує координацію діяльності міністерств та операторів критичної інфраструктури з питань забезпечення стійкості та захисту об’єктів критичної інфраструктури.
Згідно із законом, Рахункова палата щороку має здійснювати аудит діяльності такого органу. Водночас передбачено, що незалежна зовнішня оцінка діяльності системи захисту критичної інфраструктури здійснюється один раз на три роки Рахунковою палатою у визначеному нею порядку на підставі міжнародних стандартів оцінки.
Документ визначає повноваження органів влади у сфері захисту критичної інфраструктури.
Джерелом фінзабезпечення робіт і заходів із забезпечення захисту критичної інфраструктури закон визначає кошти державного і місцевих бюджетів, власні кошти суб’єктів господарювання, кредити банків, кошти міжнародної технічної допомоги та інші джерела, не заборонені законодавством.
До основних функцій Нацгвардії документ додає охорону об’єктів критичної інфраструктури, перелік яких визначає уряд. Також обов'язковим буде страхування ризику фінансових втрат, викликаних кризовою ситуацією на об’єкті критичної інфраструктури.
Крім того, закон передбачає парламентський контроль у сфері захисту критичної інфраструктури. Також передбачено громадський нагляд у сфері захисту критичної інфраструктури.
У першому читанні закон про критичну інфраструктуру Верховна Рада ухвалила ще влітку. Тоді документ підтримали 318 народних депутатів.