UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада розблокувала підписання "Про повну загальну середню освіту"

У парламенті не набралося достатньої кількості голосів для скасування закону.

Верховна Рада не змогла скасувати закон "Про повну загальну середню освіту", в якому є стаття про мовні квоти. За таке рішення проголосували лише 58 депутатів. У свою чергу профільний комітет порекомендував депутатам вирішити питання шляхом голосування.

Проєкт постанови у парламенті зареєстрували депутати з фракції "Опозиційна платформа – За життя". За версією депутатів ОПЗЖ, освітній закон нібито може призвести до дискримінації російськомовного населення України.

Крім того, в ОПЗЖ заявили про порушення регламенту Верховної Ради під час прийняття закону у другому читанні. Депутати стверджують, що текст законопроєкт з усіма супровідними документами надали для ознайомлення нібито 14 січня, тобто за два дні до прийняття його в цілому. Однак, регламентом Ради передбачено, що підготовлений до другого чи повторного другого читання законопроєкт парламентарії повинні отримати не пізніше ніж за 10 днів до самого голосування.

16 січня Верховна Рада ухвалила закон "Про повну загальну середню освіту". Документом передбачено, що особи, які належать до національних меншин України, мови яких не є офіційними мовами ЄС, отримують у державних, комунальних чи корпоративних установах освіти базову і профільну середню освіту державною мовою в обсязі не менше 80% річного обсягу навчального часу.

Також в законопроєкті прописано, що діти, які належать до нацменшин і їхньою рідною мовою є офіційна мова ЄС, навчаються державною мовою в обсязі не менше 20% річного обсягу навчального часу. При цьому з п'ятого класу цей обсяг щорічно збільшується (не менш 40% в 9-му класі). А профільну середню освіту такі учні отримують державною мовою в обсязі не менше 60% річного обсягу навчального часу.

Закон через мовні квоти розкритикували Росія та Угорщина, які вважають, що в Україні нібито присутня мовна дискримінація.

Детальніше про ухвалений Верховною Радою закон читайте в статті Інни Совсун "Революція в школі скасовується" для тижневика "Дзеркало тижня.Україна".