Останнім питанням порядку денного учорашнього засідання ВР було заява щодо подальшого просування України в НАТО.
На прохання МЗС підтримати українську урядову делегацію на саміті країн-членів НАТО, який зараз проходить в Лондоні, і нагадати євроатлантичним партнерам України про рішення Бухарестського саміту 2008 року щодо ПДЧ для України, Верховна Рада 3 грудня ухвалила постанову.
Відповідне звернення до глави держави у вівторок, 3 грудня, підтримали 284 народних депутата.
Проте через декілька годин виявилося, що "у зв'язку з технічними неузгодженостями" на сайті Ради опубліковано "старий" текст.
Про це написав у Facebook голова постійної делегації при Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв, який опублікував на сторінці "новий" текст заяви.
"Через технічні неузгодженості (апарат ВР не звик, що депутати працюють після 18.00)), на сайті Ради зараз опубліковано старий текст заяви. А новий з'явиться лише завтра".
У опублікованій на сайті версії заяви зазначається, що Верховна Рада закликає президента "забезпечити підготовку та подання у грудні 2019 року до Північноатлантичної ради НАТО та Генерального секретаря НАТО звернення про підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО".
У новому тексті (опублікованому Черняєвым) такої фрази вже немає.
Зокрема, в "новому тексті" йдеться:
"
Верховна Рада України:
Висловлює вдячність Північноатлантичній раді НАТО за візит в Україну 30-31 жовтня 2019 року, а Генеральному секретарю Є.Столтенбергу – за виступ у Верховній Раді України на підтримку євроатлантичних прагнень України.
Нагадує, що сьогодні Україна фактично є східним кордоном Північноатлантичного альянсу, і своєю самовідданістю у відсічі російській агресії робить значний внесок у гарантування миру і безпеки у всьому трансатлантичному просторі.
Заявляє, що підтримка інтеграції України в НАТО і надання нашій державі Плану дій щодо членства – це найбільш ефективна та вивірена інвестиція у забезпечення миру і безпеки, черговий крок до зміцнення системи міжнародної безпеки.
Закликає парламенти країн-членів НАТО, на виконання п. 23 Декларації Бухарестського саміту НАТО 2008 року, звернутись до міністрів закордонних справ своїх країн з пропозицією прискорити надання Україні Плану дій щодо членства.
Закликає Парламентську асамблею НАТО в ході чергової весняної сесії 22-25 травня 2020 року в Києві розглянути на пленарній сесії питання звернення до глав держав та урядів НАТО щодо надання Україні ПДЧ."
Разом з тим, Черняєв не уточнює, за який саме варіант тексту голосували депутати.