UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада не визнала "місцеві вибори" в анексованому Криму

Депутати проголосували за відповідну заяву.

Верховна Рада проголосувала за проект постанови № 4109 "Про Заяву Верховної Ради України про невизнання легітимності так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях України - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі". Документ підтримали 276 народних депутатів.

Зокрема, в заяві йдеться про те, що проведення російських "виборів" в анексованому Криму - це грубе порушення основоположних принципів і загальновизнаних норм міжнародного права. Також у Раді нагадали, що РФ продовжує мілітаризацію півострова, а це загрожує безпеці і стабільності Південно-Східної Європи і більш широкого регіону Чорного, Азовського і Середземного морів. Також мілітаризація Криму блокує можливості України здійснювати свої суверенні права морської держави в акваторіях Чорного та Азовського морів і Керченської протоки.

"Верховна Рада України заявляє протест у зв'язку з черговим незаконним проведенням 13 вересня 2020 на російській окупаційною адміністрацією так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, зокрема "виборів губернатора Севастополя" і "довиборів депутатів" у так звану "державну раду Республіки Крим" і "Сімферопольське місцевої ради", - йдеться в заяві.

Читайте також: Верховному комісару ООН розповіли про ситуацію з водопостачанням Криму - МЗС

Нагадаємо, 13 вересня влада РФ оголосили єдиним днем голосування на місцевих виборах різних рівнів. Крім власної території, голосування організували також і в окупованому Криму. Україна закликала інші держави і міжнародні організації засудити дії РФ і заявити про невизнання псевдовибори.

Український МЗС України раніше неодноразово засуджувала проведення фейковий "місцевих виборів" в анексованому Криму і закликало світову спільноту не визнавати їх. У дипвідомстві констатували, що дії російських окупантів є черговим грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України.