Верховна Рада не поспішатиме з прийняттям законопроєкту про місцевий референдум, заявив перший віцеспікер парламенту Руслан Стефанчук в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна". За його словами, після громадського обговорення законопроєкту його планують передати на експертизу Венеціанської комісії, а також обговорити з посольством Швейцарії в Україні.
"Ми не будемо поспішати з прийняттям цього законопроєкту. Після загального обговорення ми плануємо виїхати безпосередньо до деяких територіальні громади місцевого, сільського рівня. Ми хочемо потрапити в червні на засідання Венеціанської комісії, щоб отримати її висновок. Знову ж, хочемо обговорити його з посольством Швейцарської конфедерації, щоб ще і вони проаналізували цей законопроєкт. І тільки після того, як врахуємо все і отримаємо низку юридичних експертиз, зможемо педалювати це законопроєкт", - розповів Стефанчук.
Він також додав, що обробка проєкт закону про всеукраїнський та місцевий референдуми повинна відбутися за класичною схемою. Адже, за словами Стефанчук, "це фактично рівень народної Конституції, згідно з якою територіальна громада буде жити відповідно до прийнятих рішень, тому ми орієнтуємося більше на якість цих законопроєктів".
Зазначимо, проєкт закону про місцеві референдуми винесено на громадське обговорення до 11 квітня 2021 року включно.
Нагадаємо, 26 січня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №3612 "Про народовладдя через всеукраїнський референдум". Документ підтримали 255 народних депутатів: члени фракції "Слуга народу", груп "За майбутнє" і "Довіра".
Директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто заявив про те, що відповідний законопроект - не про народовладдя, оскільки влада зможе отримати будь-який результат, який вона захоче.
Законопроєкт містить серйозні ризики і може бути використаний для дестабілізації і підриву державних інститутів, що загрожує катастрофічним наслідками. Детальніше про зміст законопроєкту і закладених в нього ризики читайте в статті Сергія Рахманіна "Ядерна кнопка в руках кнопкодава" в ZN.UA.