Верховна Рада ухвалила у першому читанні ухвалила законопроект №2415 “Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям Закону України "Про розвідку". Документ підтримали 240 народних депутатів.
“Метою прийняття законопроекту є вдосконалення правових засад забезпечення проведення розвідувальними органами України розвідувальних заходів, які проводяться на підставі рішення суду”, - йдеться у пояснювальній записці.
Зокрема, законопроект пропонує уточнити, що під час розгляду справ перебіг судового процесу фіксується технічними засобами в порядку встановленому законом, крім випадків установлених законом.
Крім того, документ пропонує дозволити голові апеляційного суду здійснювати повноваження уповноваженого судді. Також законопроект пропонує дозволити очільнику апеляційного суду призначати з числа суддів апеляційного суду суддів для здійснення таких повноважень у випадках, визначених Законом України “Про розвідку”.
Верховна Рада ухвалила закон “Про розвідку” 17 вересня минулого року. Через кілька днів документ підписав президент Володимир Зеленський.
Закон "Про розвідку" спрямований на вдосконалення правових та організаційних засад функціонування розвідки, діяльності розвідувальних органів України та інших суб'єктів розвідувального співтовариства, підвищення ефективності їх взаємодії, а також забезпечення соціального та правового захисту співробітників розвідувальних органів та осіб, залучених до конфіденційного співробітництва з цими органами.
Зокрема, законопроект визначає статус розвідувальних органів. Документ також містить правові норми, що дозволяють розвідувальним органам організовувати і здійснювати свою діяльність. Законопроект посилює парламентський контроль.
Відповідно до закону, розвідувальними органами є: Служба зовнішньої розвідки України; розвідувальний орган Міністерства оборони України; розвідувальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.
Закон України “Про розвідку” – важливий крок у реформуванні сектора безпеки й оборони. Хоча закон недосконалий, його норми вдосконалюють правові та організаційні засади функціонування розвідки, діяльності розвідувальних органів України та інших суб'єктів розвідувальної спільноти, а також забезпечують соціальний і правовий захист працівників розвідувальних органів. Детальніше про закон читайте у статті Олександра Завітневича “Закон “Про розвідку” — це нова сторінка в історії національної безпеки нашої країни”.