Рада Євросоюзу погодився підписати з трьома країнами, в тому числі й Україною, угоди про спільний авіапростір. Про це йдеться в офіційній заяві Ради ЄС.
"Рада сьогодні дала добро на підписання трьох сусідніх авіаційних угод - з Україною, Вірменією і Тунісом, а також угоди про повітряний транспорт з Катаром. Ці угоди відкриють ринок авіаперевезень, пропонуючи нові можливості як для споживачів, так і для операторів. За рахунок більш ефективних з'єднань вони сприятимуть торгівлі, туризму, інвестицій, а також економічному та соціальному розвитку", - йдеться в заяві.
Зазначено, що угоди про авіапростір знімуть ринкові обмеження щодо сусідніх з Євросоюзом країн. Також вони повинні зв'язати Україну, Вірменію і Туніс з внутрішнім авіаційним ринком ЄС. Угоди передбачають, що ці держави введуть авіаційні стандарти ЄС і там діятимуть авіаційні правила Євросоюзу.
Рішення щодо України, Вірменії та Катару дозволяють застосувати угоду про спільний авіапростір на тимчасовій основі. Поки не завершаться процедури, необхідні для набуття нею чинності.
"Всі угоди містять чіткі положення про екологічну, соціальну та справедливу конкуренцію з надійними механізмами забезпечення дотримання, що дозволяють уникнути будь-яких спотворень конкуренції або інших зловживань", - йдеться в заяві.
Україна очікувала, що угода про «відкрите небо» буде підписана ще 6 жовтня минулого року, але цього не сталося.
Чому ж в Євросоюзі знову відклали створення з нашою країною загального авіаційного простору? Чому Брюссель раптом охолов до цієї перспективної ідеї? Про явних і таємних причинах відстрочене підписання угоди про «відкрите небо», розмірковує Павло Кравчук в статті «Втома від ЄС» в ZN.UA.