UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада дозволила створювати в Україні тимчасові спеціалізовані шпиталі

Депутати підтримали правки до закону про захист населення від інфекційних хвороб.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3320 про внесення змін до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). За документ віддали свої голоси 332 народних депутати. У першому читанні проголосували 316 депутатів.

"Проект закону розроблений з метою покращення якості та доступності медичної допомоги в умовах боротьби з коронавірусною хворобою (COVID-19) в Україні, гармонізації законодавства відповідно до потреб здійснення протиепідемічних заходів", - йдеться у пояснювальній записці.

Зокрема, проєкт закону надає актуалізовану та застосовувані у всьому світі визначення понять "самоізоляція", "обсервація" та "спеціалізовані лікарні". Документ встановлює правові підстави для застосування сучасних тактик протидії поширення інфекційних хвороб.

Згідно із законом, керівники закладів охорони здоров'я можуть залучати до надання меддопомоги науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, які здійснюють підготовку кадрів у сфері охорони здоров'я. Також можна залучати інших осіб, які мають сертифікат лікаря-спеціаліста та відповідну лікарську категорію.

На період карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із коронавірусом, та протягом 30 днів з дня відміни обмежень, закон дозволяє обробляти персональні дані без згоди особи. Мова йде про особисті дані, які стосуються стану здоров'я, місця госпіталізації або самоізоляції, а також про ПІБ, дату народження, місце проживання, роботи. У законопроєкті вказано, що використовувати особисті дані без згоди особи можна "виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів".

Протягом 30 днів після закінчення періоду встановлення карантину, такі дані підлягають знеособленню, а у разі неможливості знищенню.

Також органи державної влади та місцевого самоврядування можуть створювати тимчасові спеціалізовані шпиталі. При чому для таких закладів не потрібно виконувати додаткових вимог, пов'язаних із ліцензійними умовами діяльності. Для розгортання таких шпиталів можна використовувати приміщення і майно інших закладів і установ.

Нагадаємо, станом на ранок 13 квітня в Україні офіційно підтверджено 3102 випадки захворювання на COVID-19. Зокрема за добу виявлено 325 нових випадків. Загалом в Україні 93 летальних випадки захворювання на коронавірус, 97 пацієнтів одужали.

Міністерство охорони здоров'я оновило протокол лікування хворих на COVID-19, грунтуючись на досвіді Японії, Австрії та інших країн. Зазначається, що був визначений чіткий алгоритм застосування ліків, а також передбачена можливість застосовувати препарат "Фавипиравир".

Також у боротьбі з коронавірусом країни вдаються до різних тактик. Десь проводять масові тестування всіх громадян з підозрою на зараження вірусом, десь тестують тільки пацієнтів з важкими симптомами, а решту відправляють на домашній карантин. Який з методів ефективніше читайте в статті Алли Котляр "Карантин або своєчасне тестування" на сайті ZN.UA.