UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путіну не потрібен другий СРСР, він прагне розширення РФ — Портников

Кремлівський диктатор мріє про повноцінне входження українських та білоруських земель до складу федерації.

Владімір Путін часто змінював цілі війни проти України за минулі сім місяців і продовжує це робити в залежності від ситуації на фронті. Незмінним залишалося лише його бажання позбавити Україну державності і приєднати її до РФ. Багато хто хибно вважає, що очільник Кремля прагне відтворити СРСР, але насправді він мріє про розширення території Росії як цілісної держави за рахунок країн-сусідів. Таку думку висловив журналіст Віталій Портников в ефірі «Еспресо ТВ».

За його словами, президент РФ не збирається повторювати помилки радянських попередників, які створили для союзних республік видимість самоврядування, а насправді регулярно змушені були придушувати спроби останніх вибороти реальну самостійність. Натомість Путін хоче захопити територію сусідніх країн і фактично зробити їх частиною РФ.

«Путін не хоче відтворювати Радянський Союз. СРСР для носія такого політичного мислення є помилкою. Оскільки в СРСР була створена бутафорія державності для народів колишньої Російської Імперії, щоб вони не розбіглись. Ми багато говоримо про СРСР, однак не розуміємо, що це також була окупація українського народу і радянська влада боролась з повстаннями народів протягом багатьох років», — сказав Портников.

На думку журналіста, метою російського диктатора є повне входження українських та білоруських територій до складу РФ. В той же час, Вірменія, Грузія та Азербайджан у мріях Путіна мають стати російськими автономіями. Теж саме стосується Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану та Киргизії. Що стосується Казахстану, то його, згідно із задумом політика, має бути розділено: частина теж увійде до складу Росії, а інша буде оформлена як республіка у складі РФ. 

Читайте також: Причини поспіху Путіна з оголошенням про анексію та повторна мобілізація в РФ: пояснення ISW

Раніше журналісти The Guardian припустили, в якому напрямку буде розвиватися Росія після падіння режиму Путіна і що потрібно робити у цьому випадку західним політикам. 

Більшість росіян у війні з Україною не готові навіть до того, аби просто взяти участь із певним ризиком для здоров'я в переможному параді, якщо випаде така нагода. З такою не готовою воювати російською більшістю колись у майбутньому стане можливим мирне співіснування. Але зараз політику рф визначає мотивована агресивна меншість. Хто до неї входить? У цьому розбирався Олексій Їжак у статті «Путін залишається сам: хто в росії хоче і хто не хоче воювати з Україною».