Президент Росії Володимир Путін в ході зустрічі з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель звинуватив Україну в тому, що вона нібито готується до виходу з мінського процесу. Крім того, Путін попросив Меркель вплинути на офіційний Київ. Особливе невдоволення в Кремлі викликає проект закону про перехідний період в ОРДЛО і Криму.
«Якщо цей закон буде ухвалено..., це означатиме фактичний вихід України в односторонньому порядку з мінського процесу», - заявив Путін на прес-конференції за підсумками зустрічі з Меркель у п'ятницю, 20 серпня.
«Досить подивитися ж висловлювання перших осіб держави, це говорить про те, що вони не збираються виконувати мінські угоди», - демонстративно обурився президент РФ. З
За словами Путіна, він попросив Меркель «вплинути на українську сторону в плані виконання всіх узятих раніше зобов'язань» під час майбутнього візиту до Києва і зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.
Законопроект «Про засади державної політики перехідного періоду» розробляли з осені 2020 року. Його основне завдання - вироблення і визначення механізмів безпечної реінтеграції ОРДЛО і Криму. Підставою для розробки документа стали рішення Ради національної безпеки і оборони, введені в дію указами президента Володимира Зеленського.
Проект передбачає закріплення в на законодавчому рівні статусу Росії як держави-агресора і держави-окупанта, а також визначає алгоритми дій держави з реінтеграції тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим і Севастополя
У червні документ направили до Венецінаської комісії для отримання експертного висновку. 5 серпня законопроект затвердив Кабмін, а 9 серпня прем'єр-міністр Денис Шмигаль вніс його до Верховної Ради.
За словами віце-прем'єра Олексія Резнікова, Верховна Рада може розглянути проект закону вже цієї осені.