UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін заявив, що погіршення відносин України та РФ «не пов'язане» з анексією Криму

За версією президента країни-агресора, відправною точкою стала втеча Януковича.

Президент Росії Володимир Путін традиційно не вважає погіршенні відносин Москви та Києва наслідком анексії Криму й агресії в Донбасі.

«Щодо хронології подій. Спочатку стався державний переворот і захоплення влади (так російська пропаганда називає Революцію Гідності і втечу з країни експрезидента Віктора Януковича), а вже потім, і з цього моменту, наші погляди і шляхи з керівництвом України, вони стали діаметрально протилежними, з цього моменту ми з ними розійшлися», - заявив він в інтерв'ю програмі «Москва. Кремль. Путін».

Тільки після цього, за словами Путіна, Крим було анексовано. Однак спроби окупувати український півострів Росія робила задовго до 2014 року - однією з таких спроб став конфлікт на острові Тузла в 2003 році.

Крім того, в Криму системно проводилася і продовжує проводитися пропагандистська робота з місцевим населенням. А за кілька місяців до проведення «референдуму» на півострів були перекинуті російські військові без розпізнавальних знаків - «зелені чоловічки».

Докази такого перекидання військових неодноразово оприлюднювали розслідувачі InformNapalm і Bellingcat.

«Тож те, що у нас зіпсувалися відносини з Україною, із Кримом в принципі не пов'язано», - додав голова держави-агресора.

Читайте також: «Він давно нічого не вирішує» — дипломати відреагували на рекомендацію Медведєва щодо Криму

Нагадаємо, в лютому 2014 року на території Криму з'явилися «зелені чоловічки» - військові без розпізнавальних знаків, - які захопили адміністративні будівлі на території півострова. Російська влада відкидала обвинувачення України в тому, що це кадрові військові РФ.

У березні Росія анексувала Крим після фіктивного «референдуму». Згодом президент РФ Володимир Путін заявив, що «Росія ніколи не заперечувала, що «зелені чоловічки» були частиною спецоперації з окупації українського півострова».

Докладніше про те, що чекає на РФ після реінкарнації путінізму на референдумі щодо поправок до Конституції, і до чого слід готуватися Україні, читайте в матеріалі Павла Клімкіна та Володимира Іванова «Росія: що далі?» для ZN.UA.