UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін вимагає введення в дію закону про особливий статус "ДНР" і "ЛНР"

Президент РФ також допускає можливість перенесення строків виконання Мінських угод.

Президент Росії Володимир Путін виступив за необхідність введення в дію вже ухваленого раніше Радою закону про особливий статус Донецької і Луганської областей.

"Потрібно нарешті ввести в дію вже ухвалений раніше парламентом закон про особливий статус цих територій. Це всі ключові елементи політичного врегулювання", - сказав Путін.

Президент РФ також допустив можливість перенесення строків виконання Мінських угод, однак підкреслив, що краще прагнути до реалізації вже досягнутих домовленостей. Він також підкреслив, що зміни до Конституції України і закону про місцеві вибори повинні були узгоджуватися з бойовиками.

У проекті закону про зміни в Конституцію

окремо визначаються "особливості місцевого самоврядування окремих територій Донецької та Луганської областей", тобто тих, які вважаються тимчасово окупованими. Ним планується надати більш широкі повноваження, ніж іншим регіонам України. Незважаючи на це, президент України та інші представники влади неодноразово заявляли, що дане самоврядування на непідконтрольних Києву територіях не є т. н. "особливим статусом", а використання цього терміну є "спекуляцією".

Сергій Рахманін у статті для DT.UA, аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ может бути змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".

У той же час, представники бойовиків "ДНР" і "ЛНР" вже висловили незадоволення проектом закону навіть при тому, що "особливі права" підконтрольних їм регіонів Донбасу будуть прописані в перехідних положеннях Конституції.

Саме на цьому законопроекті наполягала і представник США Вікторія Нуланд, яка особисто переконувала депутатів голосувати за нього для демонстрації прихильність Мінським угодам.