Можливе підписання Україною договору про вільну торгівлю з ЄС не вплине на відносини з Росією у політичній сфері, заявив президент РФ Володимир Путін.
"Це може створити певні проблеми у торговельному обороті і кооперації. Все це разом певного збитку в економічній сфері може завдати, але у нас не буде жодних проблем у політичній сфері, я впевнений", - сказав він.
За словами президента РФ, якщо Україна підпише договір, Росії доведеться вживати захисних заходів у сфері торгівлі, оскільки у країн різні рівні митного захисту. Проте заходи будуть прийматися виключно в рамках правил СОТ. До того ж, за словами Путіна, одне з положень договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД дає право вводити захисні заходи.
Раніше прем'єр РФ Дмитро Медвєдєв попередив, що партнерський режим з Росією в України закінчиться з асоційованим членством в ЄС, що ускладнить роботу українських експортерів. "Нехай продають свою продукцію до Європи, нехай спробують продати", - заявив Медвєдєв.
Нагадаємо, 18 вересня Кабмін схвалив проект Угоди про асоціацію з ЄС, давши старт внутрішньодержавним процедурам підготовки документа до підписання в листопаді. Угоду про асоціацію Україна-ЄС може бути підписано на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Після цього Москва неодноразово дозволяла собі досить категоричні висловлювання на адресу України. Так, Радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що на Україну протягом півроку чекає дефолт, і розповів, як Росія її врятує. Він також наголошував, що Україні необхідно відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з ЄС і приєднатися до Митного союзу.
"Соціологічні опитування українських соціологічних служб кажуть: 35% громадян віддають перевагу Європейському союзу і 40% - за Митний союз. Тому говорити, що всі, як один, за європейський вибір, це якийсь болючий самообман", - заявив Глазьєв.
Також у Кремлі не сприймають заявлене прагнення української влади йти і на Захід, і на Схід одночасно. Наприклад, прем'єр-міністр Росії Дмитро Медвєдєв назвав таку політику лукавством і прагненням "всидіти на двох стільцях".
Як відомо, Київ пропонує Москві взаємовигідне співробітництво в рамках Митного союзу (до якого входять Росія, Білорусь і Казахстан), однак з урахуванням дії ЗВТ між Україною та ЄС. Українська сторона також зазначає, що не бачить підстав для припинення вільної торгівлі з СНД через асоціацію з ЄС. !zn
Читайте також:
Медвєдєв пригрозив Україні зачинити двері до Митного союзу
ЄС готує відповідні заходи проти Росії через тиск на Україну