UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін переклав на ЄС відповідальність за транзит газу через Україну після 2024 року

Президент РФ обговорив із Меркель «Північний потік-2» і спробував зіграти на чутливості ЄС до екологічної порядку денного.

Президент РФ Володимир Путін стверджує, що перспектива транзиту російського газу до країн ЄС через територію України  залежатимуть від європейських споживачів, а не від Кремля. Він заявив, що питання газового транзиту і «Північного потоку-2» нібито є економічним, а не політичним. А також спробував зіграти на чутливості ЄС до екологічного порядку денного.

«Ми готові і після 2024 року транзитувати газ через Україну. Але повинні зрозуміти, на який термін і в якому обсязі. А для цього повинні зрозуміти від європейських партнерів, скільки вони готові закуповувати. А з урахуванням "зеленого" порядку денного, що вроваджується в Європі, - чи будуть у нас закуповувати газ і скільки», - заявив російський президент на прес-конференції в Кремлі за підсумками переговорів з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель у п'ятницю, 20 серпня.

Путін також активно описував переваги «Північного потоку-2» для ЄС перед використанням української газотранспортної системи.

«Він на 2 тисячі кілометрів коротше, ніж український транзит. І цей більш екологічно чистий проект у п'ять разів скорочує викиди в атмосферу. І це набагато дешевше, ніж через Україну... Це питання комерційного характеру, враховуючи технічний стан (української ГТС, - Ред.) », - розповів президент РФ.

Путін запевнив, що Кремль готовий «виконати всі зобов'язання за транзитним договором» і після звільнення Меркель з поста канцлера.

Вона, в свою чергу, підтвердила свою прихильність до збереження транзиту газу через Україну.

«Георг Граф Вальдерзее буде дуже досвідченим переговірником з транзиту газу через Україну після 2024 року. Таке його завдання. І ми несемо тут певну відповідальність, незважаючи на всі економічні чинники, які треба враховувати», - зазначила Меркель.

Канцлер підкреслила, що «Північний потік-2» не можна називати російсько-німецьким проектом, так як в ньому беруть участь підприємства та з інших країн.

Читайте також: Політика Меркель щодо "Північного потоку-2" не була на боці України – радник президента Польщі

Детальніше про загрози, які несе транзит російського газу в обхід України - в інтерв'ю Олександра Хребта зі Славоміром Дембським «Північний потік-2» потрібен Путіну, щоб викручувати руки українським і європейським політикам і шантажувати їх» для читачів ZN.UA.