Президент Росії Владімір Путін у середу, 12 серпня, провів телефонну розмову зі своїм білоруським колегою Алєксандром Лукашенком, повідомляє російський історик, професор МДІМО Валєрій Соловєй.
За словами інсайдера, обговорювалися ситуація в Білорусі та взаємодія в рамках створення Союзної держави.
«Сьогодні два східноєвропейські «вожді» телефоном обговорювали ситуацію в Білорусі та подальшу взаємодію. Лукашенко повністю погодився на всі пропозиції Кремля щодо союзної держави. У Москву він летіти не збирався», - написав він у Facebook.
У Солов'я є доступ до інформації такого рівня, але серед його інсайдів були як точні, так і помилкові. На сайтах президентів Білорусі і РФ інформація про розмову відсутня.
Не варто також забувати, що російська сторона зацікавлена в тому, щоб Лукашенко виявляв якомога більше жорсткості (для чого підігріває ситуацію з протестами через російські Telegram-канали), а також, щоб усіляко відрізати його від Заходу.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь в них вже вшосте. За даними офіційного екзитполу (єдиного дозволеного в країні), Лукашенко отримав 79,7%, а кандидатка від об'єднаної опозиції Світлана Тихановська - 6,8%.
Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Олександра Лукашенка переможцем виборів і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».
Після цього по всій Білорусі відновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві зіткнення з силовиками. З різних міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати, пневматичну та вогнепальну зброю. Понад 6 тисяч людей були затримані, понад 250 дістали травми, одна людина загинула.
Слідкуйте за перебігом протестів у нашому текстовому онлайні «Протести в Білорусі. Уся хроніка подій онлайн». Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.