Президент Росії Владімір Путін заявив про те, що готовий зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським у Москві, але тільки для обговорення російсько-українських відносин.
Путін запропонував Зеленському для обговорення ситуації на сході України, де контрольовані Росією бойовики окупували частину території, спочатку зустрінеться з ватажками бойовиків збройних угруповань "ДНР" і "ЛНР".
"Якщо мова йде про розвиток двосторонніх відносин, то будь ласка, ми приймемо президента України в Москві в будь-який зручний час", - цитує Путіна газета "Коммерсант".
Росія як і раніше відмовляється визнавати себе стороною конфлікту на сході України. На зустрічі Путіна і невизнаного президента Білорусі Аляксандра Лукашенка, російський президент заявив, що якщо керівництво України хоче обговорювати проблеми Донбасу, то воно в першу чергу "має зустрітися з керівництвом республік "ЛНР" та "ДНР", а тільки потім - з "представниками третіх країн", серед яких Путін прогнозовано вбачає й РФ.
Зеленський публічно запропонував Путіну зустрітися в Донецькій або Луганській областях. У відеозверненні, поширеному ввечері 20 квітня, глава держави розповів, що на переговорах політичних радників лідерів «нормандської четвірки» Росія відмовилася від спільної заяви про прихильність до режиму тиші в Донбасі. У той же час, пролунала пропозиція зустрітися на лінії розмежування, «щоб максимально точно побачити і зрозуміти ситуацію».
Зеленський також підкреслив, що Україна готова до війни, але продовжить боротися за мир всіма доступними дипломатичними засобами.
Перед цим Росія оголосила про завершення "раптової перевірки боєготовності", під приводом якої стягнула війська до кордонів України. Одночасно з навчаннями активізувалися російські контингенти в Білорусі, окупованому Криму, Придністров'ї та акваторії Чорного і Азовського морів.
Українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.
Офіційні спікери РФ почали погрожувати Україні «незворотними наслідками» і «початком кінця». Україна провела консультації зі США, Францією, Німеччиною, Туреччиною, Грецією та іншим країнами.
Лідери США і ЄС закликали Росію до деескалації.
Держави-члени ОБСЄ засудили дії Кремля. Керівники МЗС G7 закликали Росію припинити провокації на кордоні, а також відзначили стриманість України.
Детальніше про ситуацію і перспективи України в поточних умовах - у статті Сергія Немирича «Військова тривога квітня 2021года: кілька простих висновків» для читачів ZN.UA.