Пункт 4 постанови ВРУ про проведення місцевих виборів, який описує, як мають проводитися вибори в ОРДЛО після деокупації на сьогоднішній день суперечить пункту 9 Комплексу заходів мінських угод. Про це заявив віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков у ході Години запитань до уряду в п'ятницю, 18 вересня.
Міністр уточнив, що, в пункті 9 Комплексу заходів мінських угод, незважаючи на пункт 4 постанови ВРУ, черговість номер один - це день виборів, а взяття контролю над кордоном наступного дня починається і завершується після повного та всеосяжного політичного врегулювання.
"Головна правда в тому, що наші візаві в переговорах – представники РФ – насправді не налаштовані на швидке влаштування миру. Це головна правда. Тому вони шукають будь-який привід для того, щоб маніпулятивно затримувати, затягувати переговорний процес. Тому використання тези про те, що п. 4 цієї постанови (постанови ВРУ про місцеві вибори - ред.) нібито ставить під сумнів стабільність ведення переговорів і віднесення України як країни, яка підтримує мінський процес. І це ставить нібито під сумнів можливість подальшого ведення переговорів", - відповів міністр на питання про те, чи дійсно зараз мирний процес заблокований питанням внесення змін до постанови ВРУ про проведення місцевих виборів.
Крім того, Резніков зазначив, що ще один спосіб блокування зі сторони РФ – це бажання подивитися, що відбувається в Шумах.
"На що вони так само отримали відсіч зі слів голови української делегації Л. М. Кравчука", - уточнив він.
Зазначимо, що місцеві вибори на окупованих Росією територіях Донбасу можуть відбутися на підставі спеціальної постанови Верховної Ради, при цьому для проведення місцевих виборів в ОРДЛО не потрібно міняти вже ухвалену постанову, як того вимагає Росія на переговорах в ТКГ.
Однак, раніше ЗМІ опублікували копію документа, який російська сторона в Тристоронній контактній групі представила під час засідання ТКГ. У проекті документа майбутньої зустрічі радників нормандської четвірки РФ виклала свої вимоги до української сторони. Зокрема, там йшлося про скасування постанови Верховної Ради України, яке забороняє проводити місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях.
У свою чергу глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук направив до Верховної Ради звернення з пропозицією розглянути питання про відповідність постанови про місцеві вибори, заплановані на 25 жовтня, закону про місцеве самоврядування. Як повідомили в Офісі президента, Кравчук також просив парламентаріїв оцінити відповідність постанови Мінським угодами.
При цьому представник РФ на нормандській зустрічі в Берліні 11 вересня, заступник керівника адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив, що під час переговорів в Берліні українська сторона нібито погодилася переглянути постанову про призначення місцевих виборів в Україні.
У свою чергу глава Офісу президента України Андрій Єрмак запевнив, що на нещодавній зустрічі політичних радників лідерів нормандської четвірки українці не обіцяв росіянам змінити постанову Верховної Ради про місцеві вибори.