UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пукач убив Гонгадзе, "вибиваючи" з нього зізнання в шпигунстві

Пукач не визнає свою провину в навмисному вбивстві: накинув пасок на шию журналістові, щоб налякати, але випадково переламав хрящ.

Колишній начальник департаменту зовнішнього спостереження МВС України 3, обвинувачений у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, не хотів його вбивати, а намагався отримати інформацію про шпигунську діяльність журналіста.

У вироку генералу, який зачитується у Печерському районному суді м.Києва у вівторок наголошується, що Пукач у своїх свідченнях стверджував, що не збирався вбивати 3, а тільки застосував силу для того, щоб отримати інформацію про шпигунську діяльність Гонгадзе. Це випливає зі свідчень Пукача, озвучених судом під час оголошення вироку.

За його словами, він не збирався вбивати журналіста, його відкрито посадили у службовий автомобіль, а вивезли за місто, аби залякати і перевірити інформацію, що Гонгадзе займається незаконною шпигунською діяльністю.

У свідченнях Пукач розповів, що пасок на шию журналістові накинув, щоб налякати, а смерть була нещасним випадком, оскільки пасок випадково переламав хрящ на шиї Гонгадзе. Після цього спробували приховати сліди злочину. Виходячи з свідчень Пукача, Гонгадзе не зізнався, що є шпигуном, але зізнався, що збирав інформацію для іноземних посольств для зміни влади в Україні.

За його словами, Гонгадзе повинен був отримати за інформацію від посольства США 0 тис.

Зала засідання дуже маленька. Пукач, який знаходиться у клітці зали засідань, спокійно слухає вирок. У руках у нього якась невелика книга, мабуть, церковного змісту, з образами на обкладинці, ймовірно, це молитовник. Біля клітки стоять четверо співробітників судової міліції.

Нагадаємо,3 у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не поховане, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.

Екс-генерал МВС Олексій Пукач, який тривалий час перебував у розшуку у зв'язку з причетністю до вбивства журналіста, в липні 2009 року був затриманий у Житомирській області, і з того часу перебуває під вартою.

Слідство встановило, що Пукач скоїв вбивство журналіста за вказівкою на той час міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка. Адвокат вдови Гонгадзе Валентина Теличенко заявила, що Пукач у суді серед замовників вбивства Гонгадзе назвав Леоніда Кучму і Володимира Литвина. Крім того, він визнав, що власноруч вбив Гонгадзе.

Кримінальну справу стосовно Кучми було порушено 21 березня 2011 року. Він звинувачувався в перевищенні влади і службових повноважень, які призвели до вбивства журналіста. Плівки майора управління Держохорони Миколи Мельниченка було визнано речовим доказом у справі.

13 грудня 2011 року Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи щодо Кучми і скасував відповідну постанову Генпрокуратури. 19 грудня Генеральна прокуратура України подала апеляцію на це рішення. Апеляційний суд Києва 20 січня 2012 року залишив чинним рішення Печерського райсуду про незаконність порушення Генпрокуратурою справи щодо Кучми. !zn

Читайте також:

Адвокат Пукача стверджує, що його підзахисний розкаявся у вбивстві Гонгадзе

Адвокат удови Гонгадзе впевнена, що розслідування справи обірветься на Пукачі

У Пукача не було мотивів вбивати Гонгадзе: він вийшов за межі вказівок

Пукач назвав причину, через яку вбили Гонгадзе