Більше половини жителів Пуерто-Ріко висловилися за зміну статусу своєї країни і входження її до складу США. Такі результати минулого тут у вівторок, 7 листопада, референдуму.
Після підрахунку більше 96% голосів, за входження Пуерто-Ріко до складу США проголосували 61% жителів.
Будь-яке прийняте на референдумі рішення зможе набрати чинності лише після його схвалення американським конгресом.
Нинішній статус Пуерто-Ріко, анексованого США під час іспано-американської війни 1898 року, багато в чому суперечливий, а тому є предметом палких політичних суперечок. Так, пуерторіканці офіційно вважаються громадянами США, але не платять податків у федеральну скарбницю і не мають права брати участь у виборах президента. Верховна законодавча влада на острові належить конгресу США: у його веденні знаходяться питання зовнішньої політики, оборони, місцевого законодавства. У палаті представників конгресу США інтереси Пуерто-Ріко являє комісар-резидент, який не має права голосу. Виконавча влада на острові знаходиться в руках губернатора. Острів отримує досить значну допомогу з федерального бюджету.
В ході неофіційних плебісцитів 1967, 1993 і 1998 років більшість пуерториканців висловилася за збереження статусу «держави, що вільно приєдналася». За повну незалежність острова ніколи не висловлювалося більше 5% населення. !zn
Читайте також:
ФБР заарештувало десятки пуерторіканських поліцейських
Податкові притулки. Офшори як ніколи актуальні