UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокуратура Грузії чекає від Києва остаточного рішення щодо екстрадиції Саакашвілі

У Тбілісі переконані: доказів винуватості екс-президента Грузії достатньо для його екстрадиції на батьківщину.

Прокурори Головної прокуратури Грузії направили українським колегам усі документи, необхідні для екстрадиції на батьківщину екс-президента Грузії, колишнього губернатора Одеської області, лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі. І тепер чекають на остаточну відповідь Києва.

"У сторони обвинувачення є достатньо доказів, які, ми вважаємо, повинні стати підставою для позитивного рішення у питанні його екстрадиції", - наголосила в ефірі грузинського телеканалу "Імеді" прокурор Головної прокуратури і член Прокурорського ради Грузії Натіа Сонгулашвілі.

За її словами, наразі грузинська прокуратура у справі колишнього президента Грузії пребуває в режимі очікування.

"Ми, як прокуратура, відправили всі можливі докази для створення правової основи для прийняття цього рішення", - зазначила вона.

Читайте також: Бойовики "ДНР" влаштували "бій з тінню" для сюжету російських пропагандистів - розвідка

Нагадаємо, 12 січня генеральний прокурор України Юрій Луценко зустрівся із заступником генерального прокурора Грузії Георгієм Гогадзе й обговорив із ним перспективи екстрадиції Міхеїла Саакашвілі на батьківщину.

5 січня грузинський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі за "зловживання службовими повноваженнями". Слідство наполягало на тому, що він, обіймаючи посаду президента, незаконно амністував екс-співробітників поліції, засуджених за вбивство.

У жовтні минулого року генеральний прокурор Юрій Луценко, який раніше заявляв про неможливість екстрадиції Саакашвілі, повідомив про те, що ситуація змінилася, і екс-президента Грузії можуть вислати з країни у зв'язку з відмовою Державної міграційної служби у наданні йому притулку в Україні.

Тим часом у МЗС Грузії заявили про те, що процес екстрадиції Саакашвілі "йде звичайним ходом".

30 листопада Державна міграційна служба продовжила Саакашвілі дозвіл на перебування на території України ще на три місяці.

А в середу, 3 січня, Окружний адміністративний суд Києва остаточно відмовив Міхеїлу Саакашвілі у визнанні незаконним рішення ДМС, яким йому відмовлено у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту після позбавлення громадянства України.

Нагадаємо, 5 вересня Україна отримала від Головної прокуратури Грузії запит про розшук, взяття під варту і екстрадицію Міхеїла Саакашвілі. За даними Головної прокуратури Грузії, Саакашвілі є обвинуваченим у чотирьох кримінальних провадженнях.