UA / RU
Підтримати ZN.ua

Профільний комітет Ради порекомендував прийняти закон про реформу КПК

У рамках нового закону скасують "поправки Лозового", а НАБУ та ДБР отримають право прослуховувати підозрюваних. Однак низка положень законопроекту чомусь не знайшла підтримки у комітету.

Профільний комітет Верховної Ради з правоохоронної діяльності за результатами засідання 18 вересня в цілому рекомендував Верховній Раді України схвалити у другому читанні запропонований президентом України Володимиром Зеленським законопроект № 1009 про зміни до Кримінального процесуального кодексу, повідомляє прес-служба "Центру протидії корупції".

Зокрема, закон дозволяє Національному антикорупційному бюро та Державному бюро розслідувань застосовувати "прослушку" – раніше таке право було тільки у СБУ. Також у його рамках скасують скандально відомі "поправки Лозового" – обмеження строку досудового розслідування до оголошення підозри. Крім того, ліквідовується державна монополія на експертизу, слідчі і прокурори отримують право призначати експертизи, а адвокати – залучати експертів "зі сторони".

Однак низка положень законопроекту чомусь не знайшла підтримки у комітету, наприклад, норма, яка дозволяла не відпускати корупціонерів під заставу. Її ввели в законопроект у зв'язку з частими випадками втечі корупціонерів за кордон після сплати застави. Профільному комітету ця ідея не сподобалася. Також комітет рекомендував скасувати обмеження слідчих дій стосовно народних депутатів не відразу після набуття законом чинності, як пропонував президент, а тільки з 1 січня 2020 року – до цього часу правоохоронцям все ще не можна буде прослуховувати і обшукувати народних обранців.

Читайте також: Рада проголосувала за судову реформу за Зеленським

Раніше Руслан Рябошапка анонсував внесення змін у Кримінальний процесуальний кодекс в частині так званих "поправок Лозового" щодо призначення експертиз, як одне з перших рішень нової Верховної Ради.

Верховна Рада 3 жовтня 2017 року ухвалила законопроект про внесення змін в низку кодексів, запустивши таким чином судову реформу. Ініціативу в цілому затвердили з урахуванням поправки №109 народного депутата Андрія Лозового, якою пропонувалося змінити ряд статей КПК.