Очільник МОЗ Максим Степанов звернувся до громадян з проханням знову дотримуватися усіх рекомендацій відомства, оскільки вважає, що антирекорд по кількості хворих є наслідком недотримання українцями необхідних правил. Про це він зазначив під час останнього брифінгу.
Очільник відомства також зазначив, що буде терміново запропоновано проведення певних заходів для стабілізації ситуації в Україні.
"Такого антирекорду у нас ще не було. Навіть у найважчі часи, в квітні, коли була напружена ситуація, у нас ніколи не було 689 хворих протягом одного дня. Вже протягом тижня ми спостерігаємо підвищену кількість зареєстрованих випадків коронавірусної хвороби. Уже протягом тижня я, як міністр охорони здоров'я, прошу вас дотримуватися правил безпеки і рекомендацій. У цій ситуації ми будемо терміново пропонувати проведення певних заходів задля здоров'я українців", - сказав Степанов.
Голова МОЗ нагадав також, що помякшення карантину не означає його скасування, тому носити маски та користуватися антисептиками потрібно й досі.
"Подивіться на вулиці, подивіться навколо вас. Ми всі вийшли з карантину, ми всі вирішили, що його вже немає, що загрози COVID-19 більше немає. Просто подивіться на цифри, які ми щодня фіксуємо. Не тільки на хворих, а й на померлих", - зазначив міністр.
Нагадаємо, перший етап послаблень карантинних обмежень розпочався 11 травня. Українцям дозволили відвідувати ринки, перукарні, салони краси, літні майданчики кафе і ресторанів, відкрили парки та дитячі майданчики.
Другий етап ослаблення обмежень стартував 22 травня. Уряд дозволив відновити роботу транспорту і дошкільних закладів, готелів (крім хостелів), проведення спортивних змагань без глядачів і релігійних служб. Наступні етапи заплановані на 1 та 10 червня.
Датою третього етапу послаблення стало 1 червня. Тоді роботу відновили фітнес-центри, басейни та спортивні майданчики, а також відкрили міжобласні пасажирські перевезення та залізницю. У ВНЗ та професійно-технічних коледжах дозволено проведення сесій.
10 червня в Україні стартував четвертий етап послаблення карантинних обмежень. Дозволено відкривати заклади культури і проводити культурні заходи. Також дозволяється відкривати заклади, що надають послуги з розміщення, крім дитячих закладів оздоровлення та відпочинку
Зараз в Україні діє адаптивний карантин - рішення про пом'якшення або посилення обмежень приймає місцева влада з урахуванням епідситуації в регіоні.
Детальніше - в статті Юлії Самаєвої "Розумний карантин" на ZN.UA.