UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пристайко пояснив зміни до Конституції бажанням Зеленського виконувати "Мінськ"

Глава МЗС нагадав, на яких змінах Конституції наполягає Росія.

Президент Володимир Зеленський ініціював внесення змін до Конституції, так як має намір виконувати Мінські домовленості, заявив міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко.

"У Мінських домовленості сказано, що Україна погоджується на конституційну реформу, в основі якої лежить децентралізація. Українська сторона зараз вірна домовленостям, які були", - розповів голова МЗС в ефірі телеканалу "Інтер" увечері в п'ятницю, 13 грудня.

Пристайко уточнив, що ініційовані Зеленським поправки передбачають "децентралізацію по всій Україні".

Говорячи про вимоги Кремля, які знову були озвучені президентом Росії Володимиром Путіним на нормандському саміті, Пристайко нагадав, що РФ наполягає на закріпленні в Конституції "особливого статусу" псевдореспублік окупованого Донбасу.

"Російська сторона пропонує спрощений варіант. Так вони бачать собі ідеальний варіант для них змін до Конституції", - зазначив міністр.

Як повідомлялося, 13 грудня Володимир Зеленський вніс до Ради проект закону про внесення змін до Конституції в частині децентралізації. Президентський законопроект зареєстровано як невідкладний.

Незадовго до нормандського саміту помічник президента Андрій Єрмак також повідомляв про наміри Зеленського провести конституційну реформу в догоду "Мінську".

"Україна готова виконати положення Мінських домовленостей, що передбачає проведення конституційної реформи в частині децентралізації. Про жодну федералізацію не йдеться", - заявив Єрмак 5 грудня в Лондоні.

Проте міністр закордонних справ Вадим Пристайко запевняв, що Зеленський у жодному разі не піде на поступки з ключових питань. Однією з таких "червоних ліній" голова МЗС назвав зміну Конституції.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ і продовження розмінування.

Наступну зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії заплановано на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки мають узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство і підготовку місцевих виборів.