UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пристайко перерахував "червоні лінії" для Зеленського на саміті нормандської четвірки

За словами голови МЗС, Україна не піде на поступки з ключових питань.

На переговорах у нормандському форматі, що відбудуться 9 грудня в Парижі, президент України Володимир Зеленський не піде на поступки з ключових питань, що стосуються суверенітету і національної безпеки, запевнив міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко. До таких "червоних ліній" голова МЗС відніс внесення змін до Конституції, відмову від євроатлантичної інтеграції, проведення виборів в ОРДЛО в умовах окупації і відсутності контролю над кордоном і прямі переговори з бойовиками "ДНР" і "ЛНР", передає "Європейська правда".

"Про ці "червоні лінії" президент уже говорив, і у нас нічого не помінялося. Для нас "червона лінія" - зміни до Конституції. Також червоні лінії - те, що ми не допустимо впливу на наші зовнішньополітичні пріоритети. Кордон має бути українським. Не можна проводити вибори, поки там знаходяться озброєні люди і незаконні збройні формування тощоі", - розповів Пристайко журналістам на полях саміту НАТО в Лондоні у вівторок, 3 грудня.

Говорячи про відновлення контролю над ділянкою українсько-російського кордону, очільник МЗС допустил можливість декількох варіантів.

"Можна обговорювати, наприклад, спільний контроль з ОБСЄ. Але все одно контроль над кордоном має бути", - підкреслив міністр.

Відмову від прямих переговорів з окупаційними адміністраціями ОРДЛО Пристайко назвав принциповою позицією офіційного Києва.

"Це також одна з червоних ліній, про які вже говорив президент Зеленський", - підсумував керівник зовнішньополітичного відомства.

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції.

Володимир Зеленський заявляв, що планує обговорити на переговорах звільнення заручників, відновлення контролю над кордоном, "строки припинення війни" та місцеві вибори в ОРДЛО. За словами міністра закордонних справ Вадима Пристайка, Україна розраховує на суттєвий прогрес у врегулюванні конфлікту.

У той же час, в Кремлі продовжують вимагати відведення ЗСУ по всій лінії фронту і надання окупованим територіям особливого статусу" на постійній основі. Прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявляв про підготовку якогось документа, на підписання якого за підсумками переговорів розраховує РФ.

Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведення військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговості пунктів Мінських домовленостей не йдеться.

Детальніше про підготовку паризького саміту нормандської четвірки читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".