UA / RU
Підтримати ZN.ua

Припинення вогню і звільнення полонених: Зеленський розповів про результати нормандського саміту

Наступна зустріч лідерів чотирьох країн має відбутися через чотири місяці.

Учасники нормандського саміту домовилися про низку заходів, спрямованих на поліпшення гуманітарної ситуації в зоні бойових дій у Донецькій і Луганській областях. Як повідомив президент України Володимир Зеленський на спільній прес-конференції з участю федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель і президентів Франції та Росії Еммануеля Макрона і Володимира Путіна, досягнуті домовленості з наступних пунктів:

1. Припинення вогню до кінця року;

2. Розширення мандата СММ ОБСЄ, забезпечення цілодобового чергування спостерігачів протягом семи днів на тиждень;

3. Взаємне звільнення утримуваних осіб у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня;

4. Верифікація списків на обмін із забезпеченням безперешкодного доступу місії Червоного Хреста до всієї території ОРДЛО;

5. Розведення сил і засобів на трьох ділянках;

6. Продовження гуманітарного розмінування.

У свою чергу, Ангела Меркель додала, що наступна зустріч у нормандському форматі має відбутися через чотири місяці. За цей час політичні радники лідерів чотирьох країн повинні працювати над алгоритмами реалізації політичної частини Мінських домовленостей.

Читайте також: Спільна пресконференція лідерів нормандської четвірки: відеотрансляція

Увечері 9 грудня у Парижі розпочався перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Крім лідерів України, Франції, Німеччини та Росії, в ньому беруть участь дипломатичні делегації. Українська делегація складається з 13 осіб, до неї входять співробітники Офісу президента, міністри і керівництво НАК "Нафтогаз України".

Як повідомлялося, Зеленський вже зустрівся тет-а-тет з Ангелою Меркель і Еммануелем Макроном, і переговори нормандської четвірки перервали для двосторонньої зустрічі Зеленського з Путіним.

DT.UA веде текстову трансляцію саміту.

Детальніше про підготовку зустрічі читайте в статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".