UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прихильники виборчої реформи в Україні захищатимуть відкриті списки

Громадські активісти обговорюватимуть стратегію захисту та план дій на координаційному Форумі 15-16 лютого. Приєднуйтесь.

В Україні 15 та 16 лютого відбудеться Форум прихильників виборчої реформи, учасники координаційного заходу захищатимуть й обговорюватимуть стратегію захисту відкритих виборчих списків.

Протягом десяти років в Україні тривала кампанія із запровадження пропорційної системи з відкритими списками, яка фіналізувалася прийняттям Виборчого кодексу у 2019 році.

Нова система мала змінити мажоритарну, яка в Україні асоціюється з підкупом виборців, зловживанням адміністративними ресурсами, піаром на субвенціях на соціально-економічний розвиток та іншими проявами «гречкосійства».

Однак наприкінці минулого року народні депутати зареєстрували у парламенті законопроєкти «Про внесення змін до Виборчого кодексу України щодо відновлення змішаної (пропорційно-мажоритарної) системи виборів народних депутатів України» (№6444) та альтернативний №6444-1, які передбачають скасування ключових досягнень виборчої реформи й повернення мажоритарної системи.

Про наявність понад 300 голосів для відновлення старої системи виборів говорив також лідер фракції «Слуга народу». 

«Кулуарний та політично вмотивований перегляд законодавства може зруйнувати довіру до виборчих процедур в очах позапарламентських політичних гравців та суспільства загалом. Саме тому громадські активісти ініціювали  загальнонаціональну кампанію на підтримку основних досягнень виборчої реформи та координаційний Форум прихильників виборчої реформи», - наголошують організатори форуму.

Його мета – розробити стратегію довгострокових адвокаційних дій та скоординувати зусилля щодо протидії спробам повернутися до застарілих версій виборчого законодавства.

Форум проходитиме у змішаному форматі. Учасники та слухачі Форуму зможуть долучитися онлайн, а у студії в Києві працюватимуть спікери та експерти. Публічні дискусії транслюватимуться онлайн.

У перший день Форуму (15 лютого) учасники працюватимуть в тематичних групах над напрацюваннями спільних підходів. Результати цих обговорень будуть презентовані наступного дня. Форум прихильників виборчої реформи відкрився о 10:00, наприкінці дня (о 17:00) представники організаторів проведуть відеобрифінг про результати дискусії.

Другий день Форуму (16 лютого) є відкритим для всіх охочих. Дискусії і виступи зі студії у Києві транслюватимуться у соціальних мережах, зокрема на Facebook-сторінці та YouTube-каналі Громадянської мережі ОПОРА.

Спікерами другого дня є:

До участі в дискусії запрошені народні депутати:

Як взяти участь у Форумі:

Зареєструватися на Форум – https://forms.gle/vxb9mYqnRhTRQdQa7;

Заповнити анкету для участі в онлайн-обговоренні першого дня – https://forms.gle/vxb9mYqnRhTRQdQa7.

Читайте також: Рада провалила голосування за зміни до Виборчого кодексу

Захід організовує Громадянська мережа ОПОРА разом з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади (GAC) та британської допомоги (UK aid) від уряду Великої Британії. Думки, висловлені на заході, належать авторам і не обов’язково відображають погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів, Міністерства міжнародних справ Канади чи Уряду Канади, та Уряду Великої Британії.