UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президенти України і Національної ради Австрії обговорили звільнення українських моряків

Сторони також обговорили ситуацію в окупованих РФ Криму і Донбасі та ризики "Північного потоку-2".

Президент України Петро Порошенко зустрівся з президентом Національної ради (нижньої палати парламенту – ред.) Австрії Вольфгангом Соботкою, який перебуває в країні з візитом, повідомляє прес-служба гаранта.

Під час розмови сторони приділили особливу увагу питанню звільнення українських політв'язнів та військовополонених моряків, незаконно утримуваних в Росії і на окупованих нею територіях.

"Окрему увагу було приділено питанню звільнення українських заручників та військовослужбовців ВМС України, які незаконно утримуються в російських тюрмах", - йдеться у повідомленні.

Порошенко також відзначив активні зусилля Австрії з надання допомоги для поліпшення гуманітарної ситуації у звільнених від російсько-окупаційних військ районах.

"Відзначено принципову позицію Австрії під час головування в Раді ЄС стосовно продовження санкцій щодо Росії у відповідь на блокування Москвою мирного процесу в Донбасі, триваючу окупацію Кримського півострова та черговий акт збройної агресії в акваторії Чорного моря та Керченської протоки", - додається у повідомленні.

Під час зустрічі Порошенком і Соботкою також було обговорено ризики, які створює для енергетичної безпеки ЄС подальша реалізація російського проекту "Північний поток-2".

Крім цього, сторони відзначили інтенсивний політичний діалог на найвищому рівні та висловили взаємний інтерес до поглиблення міжпарламентських зв'язків.

Напередодні Лефортовський суд Москви продовжив арешт до квітня 2019 року 16 українським військовополоненим морякам. Адвокати військовополонених моряків оскаржуватимуть продовження арешту своїм підзахисним в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Згодом українських моряків вивезли до Москви, наразі більшість з них тримають у СІЗО "Лефортове". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".