UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Словаччини підтримав євроатлантичні прагнення України

Порошенко обговорив із Кіскою співпрацю на міжнародних майданчиках.

Президент Словаччини Андрій Кіска заявив, що Братислава зацікавлена в інтеграції України до Європейського Союзу і НАТО, повідомляє прес-служба Адміністрації президента України.

"Я також бачу завдання Словаччини як доброго сусіда говорити про те і робити акцент на тому, що ми в Європейському Союзі, в НАТО, ми всі чекаємо, що Україна стане частиною і складовою нашої Європи", - заявив Кіска в ході спільної з президентом України Петром Порошенком прес-конференції в Києві в п'ятницю, 23 листопада.

Український президент подякував словацькому колезі за підтримку євроатлантичних прагнень України на тлі схвалення Верховною Радою внесення змін до Конституції про курс на членство в НАТО і ЄС.

У ході зустрічі співрозмовники обговорили співробітництво між державами в рамках міжнародних організацій. Порошенко відзначив сприяння словацького віце-прем'єра Мирослава Лойчака, який очолював Генеральну Асамблею ООН, у схваленні українських резолюцій, в тому числі, про ситуацію в окупованому Криму.

Особливу увагу глави держав приділили головуванню Словаччини в ОБСЄ наступного року. Порошенко відзначив роботу 12 словацьких інспекторів у складі СММ ОБСЄ і попросив Кіску передати їм слова вдячності.

Нагадаємо, 22 листопада Верховна Рада підтримала в першому читанні проект про внесення в Конституцію змін, що закріплюють курс України на членство в НАТО і Євросоюзі. За президентський законопроект проголосували 311 депутатів.

У НАТО заявили, що підтримують право України дотримуватися євроатлантичного курсу. Разом з тим, за даними ЗМІ, в ЄС скептично оцінили конституційні ініціативи президента України.

Як повідомлялося, 17 січня РНБО схвалила проект закону "Про національну безпеку", який передбачає законодавче закріплення планів України на членство в НАТО та Євросоюзі.

Прийнятий у 2017 році закон №6470 про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо зовнішньополітичного курсу України) також визначає членство України в НАТО як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет держави.

Детальніше про президентський законопроект читайте в матеріалі Володимира Шаповала "Знову Основний Закон "за викликом"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна",