Президент Словаччини Зузана Чапутова братиме участь в першому саміті Кримської платформи. Про це розповів прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хегер в інтерв'ю " Інтерфакс-Україна ".
"Так, Словаччина візьме участь в інавгураційній саміті" Кримської платформи ". Нас буде представляти президент Чапутова ", - повідомив Хегер.
Раніше повідомлялося про те, що саміт Кримської платформи в серпні відвідає президент Польщі Анджей Дуда. У сеймі Латвії створили групу з підтримки саміту. Також очікується візит делегації з Німеччини, проте поки невідомо, чи зможе приїхати канцлер Німеччини Ангела Меркель. Свою участь у Кримській платформі підтвердив і держсекретар США Ентоні Блінкен.
У вересні 2020 року президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи по деокупацію Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на включеному півострові.
Кримська платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.
Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великобританії, Туреччини та інших країн.
Перший саміт Кримської платформи пройде в травні наступного року в Києві. Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидію загрозам РФ в Чорному і Азовському морях.
Детальніше про мету Кримської платформи та про те, як вона співвідноситься зі Стратегією з деокупації та реінтеграції Криму, читайте у статті Еміне Джапарової “Локомотив деокупації Криму”.