UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Фінляндії закликає не приймати анексію Криму

Крім того, Нійністьо привітав кроки щодо імплементації Мінських угод.

Президент Фінляндії Саулі Нійністьо заявив, що незаконна анексія Криму Росією не може бути прийнята міжнародним співтовариством.

Таку заяву Нійністьо зробив на Генеральній Асамблеї ООН, передає Укрінформ.

"Всі незаконні дії, такі як анексія Криму Росією, не можуть і не повинні бути прийняті", - сказав він.

Президент Фінляндії зазначив, що конфлікт в Україні не вирішений, хоча і підписані угоди. При цьому Нійністьо підкреслив, що Фінляндія вітає кроки щодо імплементації Мінських угод.

Нагадаємо, Росія анексувала Крим у березні 2014 року, що викликало осуд світової спільноти, яка, як і керівництво України, продовжує вважати півострів частиною України.

Анексія Криму призвела до введення відносно Росії санкцій з боку США та країн Євросоюзу.

Сьогодні, виступаючи на сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, Порошенко звинуватив Росію у війні проти України. Онн підкреслив, що відбувається в Україні, не є ні громадянською війною, ні внутрішнім конфліктом.

Що стосується мінських домовленостей, то, як писало видання The Wall Street Journal, від мінських угод виграв тільки Путін. Так, західні партнери тиснуть на Київ у той же час, коли російський президент навіть не думає виконувати домовленості.

Крім того, Тетяна Силіна в статті для DT.UA "Мінська халабуда" констатує, що незважаючи на те, що з усіх боків нам твердять, що Мінськ - "наше все", мінський процес зайшов у глухий кут.

"Оскільки Москва, очевидно, виконувати Мінські угоди не збирається, а Європа не знає, що їй робити далі, і ситуація як і раніше в глухому куті, то що відбувається? Правильно, європейські партнери знову починають стимулювати Київ - щоб він не тільки виконав, але і перевиконав Мінські угоди", - пише автор.

За інформацією DT.UA, наші "нормандські" партнери ясно дають зрозуміти: їм хотілося б, щоб закон "Про особливий порядок..." почав діяти (хоча б частково) вже зараз, до проведення місцевих виборів на окупованих територіях.