UA / RU
Підтримати ZN.ua

Премʼєр Грузії звинуватив опозицію у відправці добровольців в Україну для отримання політичної вигоди

Гарубашвілі заявив, що лише "розумна політика" його уряду не дозволила перетворити країну на "другий фронт" у війні РФ проти України.

З початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України пліч-о-пліч з воїнами ЗСУ ворогу протистоять сотні добровольців з різних країн світу. Приймають участь у боях і члени “Грузинського національного легіону”, але в офіційному Тбілісі цю ініціативу не підтримують. Зокрема, прем’єр-міністр Іраклі Гарібашвілі звинуватив у відправці громадян Грузії на фронт в Україну опозицію і заявив, що вона діє задля “отримання політичних дивідендів”. Його цитує “Радіо Свобода”.

У своїй промові Гарібашвілі акцентував увагу на смерті грузинських добровольців під Бахмутом, про яку 4 грудня повідомили їхні бойові побратими. За словами політика, опозиція намагається отримати “вигоду від загибелі громадян Грузії”. 

“Я хочу всім нагадати, що ці люди, так звана партія війни та продажників, від початку війни в Україні намагалися і намагаються влаштувати якісь провокації. На жаль, представники “партії війни” забирають в Україну наших співгромадян”, – сказав очільник грузинського уряду.

Він заявив, що з початку повномасштабної війни РФ проти України, на полі бою загинули 33 військових з Грузії. Гарібашвілі висловив співчуття їхнім родичам і скористався можливістю похвалити діючу владу за “розумну політику”, яка, на його думку, не дозволила Грузії стати “другим фронтом”. 

“Якби зараз опозиція була при владі, вона перетворила б Грузію на полігон”, – сказав політик.

Читайте також: Загарбники чи емігранти: як грузини реагують на росіян, що втекли до них від мобілізації

Раніше повідомлялося, що майже 80% опитаних громадян Грузії не підтримують безвізовий в'їзд для росіян.

Реакція грузинського уряду на широкомасштабне російське вторгнення в нашу країну стала розчаруванням для Києва. Адже Тбілісі виявляє обережність стосовно Росії і озвучує обвинувачення на адресу України. Про те, чому грузинська влада дотримується такої позиції і чи є шанс її змінити, читайте у статті Володимира Кравченка “Ворог України чи ні? Чому Грузія боїться війни з Росією”.