UA / RU
Підтримати ZN.ua

Представництво ЄС в Україні вітає наміри ВР ухвалити закон про медіа — опозиція проти

Опозиційні фракції застерігають, що законопроєкт містить норми, які суперечать захисту української мови.

Представництво ЄС в Україні  вітає плани українського Парламенту продовжити роботу на проєктом нового закону «Про медіа». Про це йдеться на сторінці представництва у Твіттер.

Як підкреслили в європейській інституції, цей закон є важливим для наступних кроків України на шляху до ЄС.

«Закон має забезпечити конкурентний медіа-ринок із чіткими правилами для всіх, незалежним регулятором і узгодженістю з Директивою ЄС», — йдеться у повідомленні.

Новий проєкт закону про медіа вже найближчим часом буде внесений на розгляд Верховної Ради.

Верховна Рада має ухвалити закон про медіа у двох читаннях восени. Про це заявляла заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук. До 1 грудня, за її словами, закон має бути підписаний президентом.

За словами голови ВР Руслана Стефанчука, всі дискусійні моменти будуть вирішені до другого читання. Це буде перший документ, що розглядатиметься за новою процедурою підготовки.

«Крім традиційного для законопроєктів тексту, буде таблиця відповідності положенням директив та регламентів ЄС. Це буде першим досвідом, але сталою практикою», — пояснив Стефанчук.

Водночас, сьогодні, 29 серпня, 34 народні депутати, переважно представники опозиційних фракцій, звернулися до спікера Верховної Ради із закликом зняти законопроєкт з найближчого пленарного засідання.

На їх думку, комітет має ще раз його розглянути та «усунути усі небезпеки розмінування культурного кордону з Росією». В опозиції переконують, що в разі ухвалення закон «може зруйнувати вже передбачені чинними законами механізми захисту української мови і національного культурно-інформаційного простору».

Читайте також: Депутати хочуть залишити військових журналістів без роботи

Ухвалення законодавства про медіа, яке враховує вимоги Директиви №1808/2018/ЄС, упорядковує українське законодавство відповідно до рекомендацій експертів Ради Європи та наближає його до правової бази Євросоюзу, що є одним із зобов’язань України в межах Угоди про асоціацію з ЄС.