UA / RU
Підтримати ZN.ua

Представники "Нормандської четвірки" домовилися продовжити обговорення введення миротворців в ОРДЛО

Україна наполягає, щоб мандат місії поширювався на всю територію ОРДЛО, включаючи неконтрольовану ділянку кордону з РФ.

Учасники зустрічі "Нормандської четвірки" на рівні політичних договорів обговорили умови розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі і домовилися продовжити роботу в цьому напрямку.

"Відбулася предметна дискусія з модальностей майбутньої миротворчої операції з мандатом ООН, яка повинна сприяти виконанню Мінських домовленостей і відновленню суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей", - сказано в повідомленні, поширеному прес-службою Міністерства закордонних справ України ввечері в четвер, 26 липня, за підсумками зустрічі політдиректоров у Берліні.

У МЗС констатували наявність істотних розбіжностей з цього питання між представниками України, Франції та Німеччини з одного боку і Росії-з іншого. РФ продовжує заперечувати необхідність дії мандату місії на всій території ОРДЛО, включаючи неконтрольовану ділянку кордону.

"Для української сторони... залишається принциповим, що мандат майбутньої операції повинен поширюватися на всю тимчасово окуповану територію, включаючи державний українсько-російський кордон у зоні конфлікту, і передбачати виведення іноземних збройних формувань, військової техніки і найманців, а також сприяти встановленню миру в регіоні", - пояснили в українському зовнішньополітичному відомстві.

Нагадаємо, 11 червня в Берліні відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки". На засіданні, яке тривало 4,5 години, глави МЗС України, Франції, Німеччини і Росії вперше обговорили розміщення міжнародного миротворчого контингенту ООН в ОРДЛО.

Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".