UA / RU
Підтримати ZN.ua

Представники майбутньої коаліції в Німеччині підтверджують незмінний курс щодо України

У нового уряду ФРН немає причин для зміни політики по українському питанні.

Політики з партій, які скоріше за все ввійдуть у майбутню урядову коаліцію, ХДС/ХСС, Вдп і Зелені, не передбачають суттєвих змін у політиці Німеччини щодо українського питання, передає "Укрінформ".

"Не думаю, що відносно України політика майбутнього уряду зміниться. Канцлер залишиться канцлером, як це є сьогодні. Її політика дуже чітка і я не бачу ніяких причин, чому їй не продовжувати цю політику", - заявив Крістоф Хойсген, радник Ангели Меркель з питань зовнішньої політики з Християнсько-демократичного союзу.

Хоча він все ж запропонував дочекатися переговорів щодо створення коаліції і формування нового уряду. Політик нагадав, що соціал-демократи відмовилися продовжувати нинішню коаліцію, "яка з математичної точки зору," могла б відбутися. Альтернативний варіант - співпраця з Зеленими та лібералами.

Хойсген додав, що і раніше ХДС/ХСС тісно співпрацювали з Зеленими в питаннях щодо України, а члени цієї партії активно допомагають у проведенні реформ в Україні.

Інший його колега по партії, а також європарламентар Ельмар Брок також підтвердив слова Крістофа Хойсгена.

"Не буде принципових змін. Меркель отримала мандат, вона буде продовжувати свою зовнішню політику", - сказав він.

Голова самих Зелених Джем Оздемір також запевнив, що його партія і надалі буде дотримуватися політики збереження санкцій проти РФ через ситуацію в Донбасі.

"Ми не будемо мовчки спостерігати за тим, як Росія дестабілізує Україну, і будемо утримувати санкції до тих пір, поки Росія не виконає свої зобов'язання", - резюмував Оздемір.

Читайте також: Путіна не тривожить перемога Меркель на виборах - WP

Як повідомлялося раніше, новий кабінет міністрів Німеччини почне роботу до Різдва, навіть незважаючи на складні переговори про формування майбутньої правлячої коаліції, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель. А експерти прогнозують новій коаліції на чолі з канцлером невизначені перспективи, непрості виклики і можливі втрати. Більш докладно про це читайте в статті експерта Олега Бєлоколоса для тижневика "Дзеркало тижня. Україна" "Непрості завдання для розчарованих переможців".