UA / RU
Підтримати ZN.ua

Представник ЄС закликав не допустити на НАПК політичного тиску при розгляді декларацій

Агентство повинно мати вільний доступ до електронних декаларцій чиновників і депутатів, вважають у представництві ЄС в Україні.

Заступник голови представництва Європейського Союзу в Україні Томас Фреллесен закликав не допустити політичного втручання і тиску на Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПК) під час розгляду декларацій чиновників і депутатів.

За словами представника ЄС, НАПК повинен працювати незалежно, отримувати необхідні кошти для виконання своїх важливих функцій щодо перевірки інформації, представленої в електронних деклараціях доходів і майна українських чиновників, а також безперебійної роботи системи е-декларування.

"Завершення першого раунду електронного декларування доходів - в результаті чого ми стали свідками дуже високої явки серед декларантів - знаменує собою важливий етап антикорупційних реформ в Україні. Зараз починається важливий етап контрольної перевірки поданих електронних декларацій", - заявив Томас Фреллесен.

Представник ЄС також зазначив, що ефективне використання системи електронного декларування надає важливий інструмент для підвищення підзвітності державних службовців і суспільної довіри до них.

"Дуже важливо, щоб українська влада і надалі забезпечувала стійкість цієї системи і цілісність чинного антикорупційного законодавства. Успішний запуск системи повинно поєднуватися з її ефективним і безперебійним функціонуванням", - зазначає заступник голови представництва ЄС в Україні.

Читайте також: Польща шокована деклараціями українських посадовців — Бальчун

опівночі 30 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПК) на своєму сайті.

Читайте також: Луценко нагадав депутатам про відповідальність за неподання е-декларацій

Загалом, в Єдиному держреєстрі декларацій по завершенню першого етапу було зареєстровано 114,244 тис. документів, повідомила глава НАПК Наталія Корчак.

Антикорупційна реформа в Україні, яка зобов'язала чиновників задекларувати своє багатство онлайн, показала величезну різницю між багатством політиків і тих, кого вони представляють, пише Reuters.

Видання нагадує, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман, який порівняв подачу декларацій із стрибком з літака, задекларував 1,2 мільйона доларів і 460 тисяч євро готівкою, а також колекцію дорогих годинників.