UA / RU
Підтримати ZN.ua

Працівникам апаратів судів підвищать оплату праці. Щоправда, гроші розподілятимуть через премії

Раніше голова профільного комітету Маслов казав, що Кабміну треба підвищити коефіцієнт саме зарплати.

В Україні планують підвищити оплату праці для працівників апаратів місцевих і апеляційних судів. Однак, збільшення виплат відбуватиметься за рахунок премій, повідомив голова комітету Верховної Ради з питань правової політики Денис Маслов у Facebook.

Як зазначається, влада вирішила спрямувати додаткові 548 мільйонів гривень для працівників апаратів судів протягом вересня-грудня 2023 року.

За словами Маслова, плани щодо цього фінансування підтвердили Державна судова адміністрація і Міністерство фінансів України на засіданні комітету 27 вересня під час розгляду держбюджету на наступний рік.

Читайте також: Працівники апаратів судів звільняються через низьку зарплату: чия це зона відповідальності?

"Важливо, що розподіляти ці кошти серед працівників будуть голови відповідних судів шляхом преміювання. У 2024 році видатки на оплату праці буде збільшено на 2.2 млрд гривень порівняно з поточним", – додав він.

Коментар ZN.UA

Це важлива новина. Ось тільки ми не можемо поділити захоплення голови профільного комітету щодо того, що розподіляти гроші працівникам апаратів судів будуть голови судів через премії. Премія – важіль тиску, тоді як оклад – гарантія незалежності. У тому числі й працівників апаратів судів, від дій яких багато залежить під час підготовки справ до розгляду судом. До речі, реформа держслужби, яку проводять в Україні з 2015 року, передбачала 70% окладу та 30% премій. Проте, ці норми так і не вдалося запровадити в реформу — премії зручніші. Плюс — залишається питання адекватності вказаної головою комітету суми, яку отримають суди.

Читайте також: Уряд заявив про відсутність грошей на підвищення зарплат працівникам судових адміністрацій, які масово звільняються із судів

Раніше сам голова комітету ВР Денис Маслов казав у інтерв'ю Інні Ведерніковій для ZN.UA, що Кабміну потрібно підвищити коефіцієнти заробітної плати для працівників апаратів судів. За його словами, це означало б банальну зміну постанови – тоді працівники отримували б більше за рахунок саме окладу.  

"Бо не може секретар судового засідання отримувати 4,5 тисячі гривень. Я розумію, як тяжко зараз країні, але без цього базової судової реформи ми не реалізуємо", – наголошував народний депутат.