UA / RU
Підтримати ZN.ua

Позаминулого року Порошенко публічно підтримав провокацію хабара

За словами президента, така процесуальна практика істотно посилить тиск на корупціонерів. Сьогодні ГПУ звинувачує НАБУ саме в незаконній провокації хабара.

Під час виступу в ГПУ в п'ятницю, 1 грудня, президент України Петро Порошенко став на бік генпрокурора Юрія Луценка, який розкритикував НАБУ за боротьбу з корупцією, зокрема, шляхом провокації хабара. Саме в цьому зараз звинувачують співробітників Національного антикорупційного бюро, які вели оперативну розробку заступника голови Державної міграційної служби Діни Пімахової.

Однак у своєму щорічному посланні до Верховної Ради в 2015 році глава держави заявляв про необхідність законодавчого закріплення права слідчих органів на провокацію хабара.

"Я все більше замислююся про необхідність впровадження такої процесуальної дії як провокація хабара. Це дуже просто. Коли спеціально підготовлені і мотивовані люди під виглядом прохачів перевіряють кожного чиновника на схильність брати", - заявив Порошенко під час виступу в парламенті 4 червня 2015 року.

Президент зазначив, що багато хто вважає цей інструмент суперечливим, але він, на його думку, може істотно підвищити ефективність боротьби з корупцією, а також допоможе попередити правопорушення.

"Він однозначно посилить тиск на корупціонерів. Сам факт того, що люди знатимуть про можливості провокації хабара, позбавить декого від бажання ризикувати", - підкреслив Порошенко.

Виступ президента супроводжувався оплесками депутатів.

Дивіться відео з 30-ї хвилини.

Нагадаємо, що 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової. У відомстві уточнили, що син колишнього депутата від "Партії регіонів" Юрія Боярського пропонував посадовій особі 15 тисяч доларів нібито за легалізацію іноземців в Україні.

Як повідомляло DT.UA, НАБУ більше півроку документувало діяльність Пімахової, яка перебувала в оперативній розробці того ж підрозділу детективів, що вів слідство стосовно народного депутата Борислава Розенблата – фігуранта резонансної "бурштинової справи".

Пізніше в НАБУ заявили про те, що Генеральна прокуратура і Служба безпеки незаконно втрутилися та зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі.

У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко заявив, що вважає звинувачення на адресу детектива НАБУ цілком обгрунтованим.

Пізніше НАБУ опублікувало фрагменти розсекречених аудіо- і відеоматеріалів, отриманих під час проведення негласних слідчих дій у рамках спецоперації, які доводять, що чиновниця ДМС дійсно могла бути причетною до корупційних схем.

ГПУ, в свою чергу, оприлюднила інформацію про ряд співробітників НАБУ, в тому числі, розсекретила агентів, які працювали під прикриттям.