UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Більше, ніж стурбованість»: Зеленський розповів, на яку підтримку Заходу розраховує Україна в протистоянні з РФ

Україні важливо розуміти, «як і ким саме» Україні допоможуть міжнародні партнери в разі масштабного російського вторгнення.

Президент України Володимир Зеленський дав зрозуміти, що Україна в умовах російської агресії і перед загрозою масштабного вторгнення розраховує на більш відчутну підтримку міжнародних партнерів.

«Нашим громадянам дуже потрібно розуміти, на що ще готовий світ. Як саме і ким саме ви допоможете нам, якщо деякі знову проігнорують кордони в центрі Європи? Чи розумієте ви, що Україні, а разом з нею - всьому світу, який вірить в силу і непохитність міжнародного права, може знадобитися значно, значно більше, ніж дипломатична стурбованість. Всім нам може знадобитися рішучість», - заявив глава держави в відеозверненні, яке транслювалося ввечері у вівторок, 20 квітня.

«Нашим громадянам потрібні чіткі сигнали, що на восьмому році війни країна, яка ціною життів своїх людей є щитом для Європи, отримає підтримку не просто як партнерів з трибун, а як гравців однієї команди, безпосередньо на полі, пліч-о-пліч», - додав він.

Зеленський також дав зрозуміти, що Україна розраховує на актуалізацію питань щодо правомірністі постійного членства РФ у Раді Безпеки ООН, прав російської делегації в ПАРЄ, а також на блокування будівництва російського газопроводу «Північний потік-2».

«Чи готовий світ до вирішення складних завдань? Чи перестане він в разі широкомасштабної агресії з боку РФ ховатися від неприємних питань, зокрема Ради Безпеки ООН, Парламентської асамблеї Ради Європи, Північного потоку-2», - перерахував президент.

Зеленський подякував міжнародним партнерам за ту підтримку, що Україна вже отримує і може отримати найближчим часом.

«Я говорив з лідерами Сполучених Штатів, Франції, Німеччини, Великої Британії, Туреччини, президентом Ради Європи, генсеком НАТО і з іншими. Вони, як і всі наші партнери, на нашому боці. Вони прекрасно бачать справжні мотиви Росії, готові підтримувати нас фінансово, готові вводити все більш жорсткі санкції та вживати жорсткі резолюції... За все це Україна щиро вдячна», - сказав глава держави.

Зеленський також підкреслив, що Україна готова до війни, але продовжить боротися за мир всіма доступними дипломатичними засобами. І запропонував президенту РФ Володимиру Путіну зустрітися  «у будь-якій точці українського Донбасу, де триває війна».

Читайте також: Україна готує різні сценарії реагування на дії РФ біля кордону - РНБО

Росія стягує війська до кордону з Україною під виглядом підготовки до навчань «Захід-2021». Одночасно з цим активізувалися російські контингенти в Білорусі, окупованому Криму, Придністров'ї та акваторії Чорного і Азовського морів. Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи 30 березня в Верховній Раді, вказав на високу ймовірність російського вторгнення.

Українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.

Європейське командування Армії США привело війська в бойову готовність, посли держав НАТО провели надзвичайну сесію.

Офіційні спікери РФ почали погрожувати Україні «незворотними наслідками» і «початком кінця». Україна провела консультації зі США, Францією, Німеччиною, Туреччиною, Грецією та іншим країнами.

Лідери США і ЄС закликали Росію до деескалації.

Держави-члени ОБСЄ засудили дії Кремля. Керівники МЗС G7 закликали Росію припинити провокації на кордоні, а також відзначили стриманість України.

13 квітня президент США Джо Байден під час телефонної розмови з Володимиром Путіним закликав його до деескалації та запропонував зустрітися найближчими місяцями.

Наступного дня Байден ввів у дію черговий пакет санкцій проти РФ.

19 квітня відбулися переговори політичних радників лідерів «нормандської четвірки». Всі учасники підтвердили прихильність перемир'ю в Донбасі, але в РФ переговори назвали безрезультатними.

Детальніше про ситуацію і перспективи України в поточних умовах - у статті Сергія Немирича «Військова тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» для читачів ZN.UA.